Barkow Leibinger – An Atlas of Fabrication

26.02 - 27.03.2009 Architectural Association, Bedford Square, Londýn

Vložil
Rasto Udzan
07.04.2009 01:05
Barkow Leibinger Architects

An Atlas of Fabrication byl název výstavy berlínského ateliéru Barkow Leibinger prezentovaného na půdě jedné z celo- světově nejuznávanějších architektonických škol.
      Výstava zaměřená na zachycení pozoruhodného přístupu tohoto nekonvenčního ateliéru využila pro prezentaci modely, experimentální struktury i studie materiálového provedení. Hraní si s elementárností ploch, vlastnostmi, charakterem a hranicemi uplatnění materiálu s využitím inovačních technologických postupů 21. století - to jsou hlavní rysy tohoto v Německu sídlícího ateliéru.
      Oba zakládající členové - Frank Barkow a Regina Leibinger - studovali na AA koncem 90. let. Jejich počáteční vášeň pro materiálové ztvárnění architektury přerostla do fundamentálního ideového přístupu, který se stal charakteristickým rukopisem ateliéru.
      Výstava poukazuje na vzájemnou provázanost architektonické idey a materiálového provedení v již zrealizovaných pracích ateliéru, které se vyčleňují ze standardu současné architektonické scény. Typologický rozsah ateliéru představuje rozpětí od budov pro kulturní účely po průmyslová a logistická centra. Stylizovanost jejich přístupu je formálně prezentovaná kromě jiných geometrických struktur i použitím pětiúhelníků uplatněných jak v konstrukci, tak v expresivně působícím podhledu stropů, jak potvrzuje jedna z jejich posledních zrealizovaných prací - restaurace a auditorium studentského kampusu v německém městě Ditzingen.
      Vydavatelství AA při této příležitosti vydalo rozsáhlou monografii mapující tvorbu ateliéru Barkow Leibinger.

> www.aaschool.ac.uk
0 komentářů
přidat komentář

Související články