Pořadatel
FA VUT, Kino ART

Místo konání
Cihlářské 19, Brno

Začátek
čt 15.12.2022 17:30

Odkaz
www.kinoart.cz/cs ...
Přednášky

Brno

Winy Maas
MVRDVVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Winy Maas: architekt a pedagog, zakladatel mezinárodní kanceláře MVRDV a významného think-tanku The Why Factory (TU Delft).
Přednáška s názvem The New Old bude připravena speciálně pro Brno a Fakultu architektury VUT. Vznikla z neformální spolupráce Winyho Maase a Ústavu experimentální tvorby na projektu transformace budovy Centraal Beheer v Apeldoornu (ikonické budovy od architekta Hermana Hertzbergera).
V rámci přednášky se můžeme těšit také na osobní komentář k projektu Moravského židovského muzea Mehrin, který zpracovala kancelář MVRDV.
Přednášky Winyho Maase nejsou nikdy pouhou prezentací projektů, ale vždy mají širší kontext a vždy jsou důležitým hlasem v diskusi o architektuře, urbanismu a světě. Jedním z nejdůležitějších témat, které se na těchto přednáškách neustále objevuje, je práce s klimatickou změnou a odpovědnosti, která z této změny vyplývá pro práci architektů a urbanistů.

Přednáška bude probíhat v angličtině.
1 komentář
Před přednáškou proběhne...
redakce
| 15.12.22 07:30
...od 15:30 hodin v hlavním sálu kina Art (Cihlářská 643/19, Brno) prezentace studentských projektů ateliéru Szymona Rozwalky (ÚED FA VUT).

Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.