Pořadatel
Spolek Pěstuj prostor

Místo konání
Jednota, Martinská 3, Plzeň

Začátek
út 11.6.2024 18:00

Odkaz
www.facebook.com ...
Přednášky

PlzeňVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Zveme všechny zájemce o urbanistiku, design a veřejný prostor na přednášku Veroniky Rút, známé kritičky vizuálního smogu, která se uskuteční v plzeňském komunitním prostoru Jednota.

Kdo je Veronika Rút?
Veronika Rút je multidisciplinární designérka s více než 10 lety zkušeností v oblasti brandingu. Založila vlastní design studio a od roku 2015 se zaměřuje na kultivaci veřejného prostoru ve městech. Své odborné znalosti a dovednosti využívá k tomu, aby pomáhala starostům a městským zastupitelům hledat a obnovovat skutečnou identitu měst pod nánosem vizuálního smogu.

O přednášce
Přednáška se bude věnovat tématu vizuální identity městského veřejného prostoru, která je dnes často narušována nadměrnou a nevhodně umístěnou reklamou. Veronika Rút se podělí o své zkušenosti a představí konkrétní příklady úspěšných projektů zaměřených na zlepšení vizuálního prostředí měst.

Datum a čas: 11. června 2024 od 18.00 hodin
Místo konání: Jednota, Martinská 3, Plzeň
Vstupné: Dobrovolné

Přijďte se dozvědět více o tom, jak můžeme společně přispět k vytvoření čistšího a vizuálně příjemnějšího prostředí ve městech.
Akce se uskuteční za podpory Statutárního města Plzeň a Ministerstva kultury.

O Jednotě: Komunitní prostor Jednota je otevřeným místem pro setkávání, diskuse a kreativní činnosti v srdci Plzně. Nabízí prostor pro různé kulturní a vzdělávací akce, které přispívají k rozvoji místní komunity.
O Veronice Rút: Veronika Rút je uznávanou odbornicí v oblasti designu a vizuální komunikace. S více než desetiletou praxí v brandingu a veřejném prostoru si získala respekt jako inovativní designérka a kritička vizuálního smogu. Je zakladatelkou vlastního designového studia a od roku 2015 působí jako terapeutka českých měst.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.