Pořadatel
CAMP - Centrum architektury a městského plánování

Místo konání
Vyšehradská 51, 12800 Praha

Začátek
st 25.9.2019 18:30

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

Praha

Ricardo Bofill LeviVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Věhlasný španělský architekt a urbanista, zakladatel architektonického ateliéru Taller de Arquitectura a autor řady významných staveb po celém světě vystoupí v CAMPu.
Tématem jeho vystoupení bude představení projektů, které mu během jeho tvorby obzvláště přirostly k srdci, zmíní zkušenosti z Prahy a pohovoří o veřejných stavbách a o tom, jaký vliv mohou mít na život a vnímání celého města.
Ricardo Bofill Levi svůj osobitý styl zprvu významně ovlivněný katalánskou architekturou definovanou především slavným architektem Antonim Gaudím vtiskl i dvěma administrativním komplexům v Praze, které vznikly z bývalých průmyslových areálů – Corzo (I a II) Karlín a Fórum Karlín.
Do řady jeho úchvatných projektů patří i Walden 7, známý a unikátní obytný dům poblíž Barcelony z roku 1975.
1 komentář
Změna programu
CAMP
| 24.09.19 12:23
Ricardo Bofill Levi se ze zdravotních důvodů nemůže vydat na cestu do České republiky. Naštěstí přijede jeho dlouholetý spolupracovník Jean-Pierre Carniaux. Ten působí v RBTA (Ricardo Bofill Taller de Arquitectura) už od roku 1976.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.