Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Praha 8

Začátek
čt 08.12.2022 19:00

Konec
čt 08.12.2022 19:30

Odkaz
www.vipergallery.org ...
Křest knihy

Praha

KarlínVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Na světě je mnoho měst, která se kontinuálně vyvíjejí v čase a jejich přirozená krása se těší všeobecnému obdivu. Na druhé straně jsou města, jejichž vzhled je výsledkem důsledného plánování, a my dnes obdivujeme jejich architekty a urbanisty. Pod současný stav většiny měst se však podepsal organický vývoj a více či méně úspěšné plánování. Ukázkovým příkladem takového města je Bratislava. Její dnešní podobu rozhodujícím způsobem formovaly ideje 20. století a pokusy moderního urbanismu o řízený rozvoj. Publikace Bratislava (ne)plánované mesto sleduje plánování a výstavbu města v rozmezí jednoho století, všímá si urbanistických záměrů i architektonických zásahů a upozorňuje na jevy a procesy, které jsou pro Bratislavu charakteristické a dodnes určují její urbanistickou strukturu i prostorové vztahy.
Hosty budou spoluautoři knihy Henrieta Moravčíková, Laura Krišteková a Peter Szalay (Oddelenie architektúry, Historický ústav SAV).
Diskusi bude moderovat historik Matěj Spurný (Ústav pro soudobé dějiny AV ČR).
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.