Vložil
ČTK
08.04.2019 08:05
Lány


zpět na článek
5 komentářů
Mám radost,
Vích
| 08.04.19 09:49
že v dnešním Respektu je kvalitní kritika návrhu Stavebního zákona. Centralizace státní správy je krok zpět k totalitě. Potřebujeme kvalitní metodiku a regulační plány jako v Evropě, aby každý stavebník i úředník věděl na první pohled, co je možné stavět, pak bude možné vše zkrátit z roků na měsíce a pravomoce naopak decentralizovat do obcí, kde nejlépe vědí, co potřebují.
Ano centralizaci
Josef Brofský
| 09.04.19 07:30
Centralizace stavebních úřadů je základem pro profesionalitu a omezení vlivu samospráv. Krok správným směrem.
Centralizace bez regulačních plánů
Vích
| 09.04.19 11:10
a bez jednotné metodiky a s tím, že mlčení znamená souhlas, je legalizace korupce. Vlastně se tím vytvoří černá skříňka, která se snadno vymkne kontrole. Samosprávy ve funkční demokracii mají důležitou kontrolní úlohu a dnes už jsou transparentnější než státní správa, proto lze vidět za centralizací jen způsob, jak se vyhnout přímé odpovědnosti.
Korupce ? Kdepak!
Martin Zíta
| 09.04.19 01:14
Samosprávy nechají udělat a pak schváli i desítky až stovky účelových úprav územního plánu města.
Korupce v samosprávách jen bují.
Jsou dokonce města, kde se vládnoucím komunálním politikům říká "koaliční radniční saň", jsou města, kde se funkce městského architekta bojí jako čert kříže !!
Kdepak! Tam korupce nikdy nebyla, není a nebude!
Jana
| 09.04.19 06:26
Pane Zíto !!!
Ale to jste určitě, ale určitě, nepsal o té Olomouci, že ne!!!
Už tam mají zastupujícího městského architekta, už asi rok.
A nepleťte to! Zastupujícího městského architekta, ne zastupujícího říšského protektora!!!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.