1 komentář
R.I.P.
Dr.Lusciniol
| 14.02.20 11:59
Rest in Peace (Odpocivej v pokoji) cesky receno. Trvalo to 13 roku i kdyz se to dalo ocekavat jiz pote, co dr. Bem obratil o 180 stupnu a tak postavil tehdejsi prazskou ODS zpet, za zada presidenta Klause .
V zahrobi ceske architektury Kaplickeho knihovno se setka s mnoha odvaznyma navrhy, nikdy nepostavenych. Mezi nima snad nejodvaznejsim to navrhem na mrakodrap nad Staromestskou radnici od tehdy zacinajiciho Josefa Gocara (1880-1945). Jedna se o jednu z jeho prvotin, vskutku mladicky nerozvaznou, nebot neni nutno pochybovat, ze jiz behem jeho zivota nebyl sam kdo byl rad, ze jeho navrh zustal jen na papiru.
V o 100 let starsim navrhu Jana Kaplickeho (1937-2009) se naopak jedna o jeho posledni vaznou praci (tim opomijim ty jeho "rejnoky" a "volavky") a pro neho sameho zcela jiste vrchol jeho tvorby.
Jedine, co spojuje Gocara a Kaplickeho se zda byti to, ze oba vystudovali prazskou UMPRUM (Gocar 1902-5, Kaplicky 1956-62) ale Gocar po 4 rocnicich stavebni prumyslovky (1898-1902) jez dnes nese jeho jmeno a Kaplicky po roce na prazskem CVUT (1955-6).
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.