Vložil
ČTK
21.09.2023 18:20
Praha


zpět na článek
2 komentáře
Vrátit (konečně) skautům
Pátek
| 21.09.23 08:28
Tak když to vlastně ze státu nikdo nechce, tak by to konečně mohli vrátit skautům, kteří to dostali po 2. světové válce a pak jim to sebrali komunisté. Po 89 už se to Junáku nevrátilo kvůli "veřejnému zájmu" a sporné právní kuntinuitě Junáka. Tak tam stát provozuje hotel a golfové hřiště...
Proboha jen to nedávejte skautům
Ing.arch. Jan "vláček" Vlach
| 28.09.23 10:00
To poslední co Skauting potřebuje je vlastnit golfové hřiště a luxusní hotel. Zásadní problém, kterímu skautská střediska čelí, je čím dál větší nedostupnost míst vhodných k táboření. Skautu by mnohem více pomohlo kdyby měl k dispozici určité množství míst vhodných k táboření. Není ani nezbytněnutné aby je musel vlastnit, ale aby měl dlouhodobou právní jistotu, třeba fornou dlohodobého nájmu k užívání takových prostor.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.