V Příbrami začala výstavba cyklostezky a waldorfské školky

Vložil
ČTK
11.04.2014 14:55
Příbram

Příbram - V Příbrami dnes začala výstavba cyklostezky z Hořejší obory na Flusárnu, která navazuje na již vybudované trasy a cyklistům umožní bezpečný průjezd centrem města. Zároveň byly zahájeny práce na výstavbě nové waldorfské školy na náměstí Dr. Josefa Theurera. Na oba projekty město získalo dotace z Evropské unie, sdělil ČTK mluvčí radnice Ondřej Šlechtický.

    Cyklostezka bude dlouhá 720 metrů a cyklisté by se díky ní měli pohodlně dostat na vlakové i autobusové nádraží. Práce si vyžádají 5,1 milionu korun a mají skončit letos v srpnu. Město by se na nákladech mělo podílet částkou 3,4 milionu korun.
    Druhým zahájeným evropským projektem je waldorfská školka pro 36 dětí, která vznikne přestavbou prostor, jež dříve využívala střední průmyslová škola. Náklady budou 7,3 milionu korun, z toho EU zaplatí zhruba 5,8 milionu korun.
    Waldorfský program nabízí jiný systém výuky než tradiční školství, pedagogové v těchto školách kladou důraz na respektování individuality dítěte a na jeho pohybové, intelektuální, umělecké i sociální potřeby. Celková kapacita příbramských mateřských škol po dokončení nového zařízení vzroste přibližně na 1200 míst.
    V Příbrami za evropské peníze také nedávno zrekonstruovali deset ulic, které v minulosti patřily k nejvíce poškozeným ve městě. Práce si vyžádaly celkem 22,2 milionu korun. Novou podobu dostaly ulice Profesora Karla Pobudy, Karla Kryla, U Nádraží, Generála Tesaříka a části ulici Žežická, Seifertova, Politických vězňů, Edvarda Beneše, Osvobození a Československé armády.
0 komentářů
přidat komentář