V Mostě začne v létě stavba nového mostu, náklady jsou 89 milionů

Vložil
ČTK
09.05.2018 08:00
Most

Most - V Mostě pod vrchem Hněvín začne v červenci stavba nového mostu přes silnici I/27, který nahradí původní. Řidiči musí počítat s omezeními, která budou platná po celou dobu výstavby, tedy zhruba devět měsíců. Náklady na všechny práce jsou 89 milionů korun včetně DPH. ČTK to řekla Nina Ledvinová z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jež je investorem.


Nynější most je v nevyhovujícím technickém stavu a jeho částečná oprava by podle Ledvinové byla jen na krátkou dobu a velmi neekonomická. Dělníci ho proto strhnou a na jeho místě postaví nový. "Parametry nového mostu budou totožné s parametry současného mostu, samozřejmě bez nynějších omezení z důvodu poškození mostu," řekla mluvčí ŘSD.

Kvůli opravám bude od začátku prázdnin úplně uzavřený jeden jízdní pás ve směru Litvínov - Most. Druhá část silnice bude obousměrná a využívána bude jako objízdná trasa. Vozidla jedoucí z Mostu do Litvínova tak pojedou po stávající silnici, ale pouze v jednom jízdním pruhu, vozidla jedoucí z Litvínova do Mostu pojedou v druhém jízdním pruhu.

Tranzitní vozidla jedoucí po silnici I/27 ve směru od Teplic do Chomutova budou muset použít objízdnou trasu směrem na Komořany a dále na silnici I/13.

Motoristé, kteří budou projíždět středem města budou muse využít při jízdě do Chomutova komunikace vedoucí pod autodromem.

Nedaleko Mostu na hlavním tahu mezi Mostem a Chomutovem se staví mimoúrovňová křižovatka. "Stavby (křižovatky a mostu) se navzájem ovlivňovat nebudou, napojení objížďky je plánováno až za stavbou I/13 Třebušice MÚK," uvedla Ledvinová.
0 komentářů
přidat komentář