U Svatošských skal by se na podzim mohl začít stavět nový most

Vložil
ČTK
24.05.2019 14:55
Karlovy Vary


Karlovy Vary - V areálu Svatošských skal by na pozdim mohla začít výstavba nového mostu přes řeku Ohři. Umožní to převod pozemků České pošty do majetku Karlovarského kraje. Kraj o získání pozemků dlouhodobě usiloval. Vláda nakonec rozhodla, že je získá bezplatně. Rozvíjet by se do budoucna mohl i rekreační areál, který provozuje soukromý nájemce, řekla ČTK hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).


"Pro nás ten pozemek byl důležitý ze dvou důvodů. Aby ten areál byl nadále využívaný k rekreačním účelům jako doposud a mohli ho využívat občané Karlovarského kraje a turisté. Druhý důvod je ten, že Karlovarský kraj potřeboval pozemky získat pro vybudování nové lávky, aby po ní v případě nějakého problému mohly do areálu jezdit složky integrovaného záchranného systému," řekla hejtmanka.

Na nový most už má kraj připravený projekt a až budou pozemky převedeny, zahájí výběrové řízení. V rozpočtu na most vyhradil 15 milionů korun, doplnil krajský radní Josef Janů (Piráti). Most díky větší kapacitě pojme i nápor cyklistů, turistů a dalších návštěvníků Svatošských skal. Na svém místě by nicméně měla zůstat i současná lávka, jejíž rekonstrukci připravuje město Loket. Bude ale spíše již jen turistickou atrakcí.

O dalším rozvoji rekreačního areálu chce kraj jednat s jeho současným provozovatelem. S pomocí dotací by například mohly být zrekonstruovány některé budovy v areálu. V současnosti Dětský ráj Svatošské skály nabízí například jízdu na koni a minizoo, dětské lanové centrum nebo obří trampolínu. V jeho areálu funguje také lesní školka, konají se tam například i školy v přírodě.
0 komentářů
přidat komentář