Starý společenský sál v Knapovci nahradí nové komunitní centrum

Vložil
ČTK
19.09.2015 21:35
Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí nechá zdemolovat objekt bývalého společenského sálu v místní části Knapovec. Na jeho místě bude postaveno nové komunitní centrum. ČTK o tom informovala Barbara Gorroňová z městského úřadu.
    Místní obyvatelé žádali o rekonstrukci společenského sálu řadu let, neboť je v havarijním stavu. Do budovy zatékala voda a podlaha se propadala. "Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli stávající objekt zbourat a na jeho místě postavit nový," uvedl starosta města Petr Hájek.
    Podle zpracované studie by v následujících letech v Knapovci měla vzniknout nová budova se společenským sálem o rozloze 170 m² a zázemím a s možnosti jednoduchého občerstvení. Sál umožní variabilní využití pro kulturní i některé sportovní akce. Objekt bude navazovat na už existující antukové hřiště jednak venkovní terasou s možností obsluhy a jednak skladovacími prostory.
    V současnosti město dokončuje projektovou dokumentaci. Vlastní stavbu plánuje na roky 2016 až 2017, bude se na ni snažit získat dotace. Náklady se odhadují na téměř osm milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář