Sportovní hala v Č. Budějovicích se bourat zatím nebude

Vložil
ČTK
31.10.2013 12:25
České Budějovice

A8000 s.r.o.

Centrum halových sportů, Atelier 8000
České Budějovice - Stará sportovní hala v Českých Budějovicích v lokalitě Dlouhá louka se bourat zatím nebude, nové Centrum halových sportů se postaví jinde - v bývalém areálu kasáren ve Čtyřech Dvorech. Město se s plánovanou stavbou dostalo do patové situace poté, co v únoru vybralo vítěze architektonické soutěže, ale Úřad pro hospodářskou soutěž ji zrušil, protože někteří uchazeči prý nedodrželi předpokládaný cenový limit. Novinářům to po jednání rady řekl primátor Juraj Thoma (OPB).

    "Tím, že se stará hala nezbourá, nebude se muset budovat nový atletický koridor a druhá takzvaná tréninková hala. Náklady na stavbu se tím sníží o desítky milionů korun," řekl Thoma ČTK.
    Vítězem architektonické soutěže na centrum, které by mělo sloužit především extraligovým volejbalistům, se v únoru stal renomovaný Ateliér 8000. Do dvoukolové soutěže se tehdy přihlásilo 51 kolektivů. Vyhlášení vítěze kritizovala v zastupitelstvu opozice a i ve veřejnosti bourání staré haly vyvolalo emoce.
    Radní o řešení patové situace rozhodnou definitivně na příštím jednání. Nechají si k vybrané variantě dopracovat od krajského úřadu předběžné stanovisko vlivu stavby na životní prostředí, a také budou aktualizovat financování. Město chce halu stavět postupně z vlastního rozpočtu do roku 2017. Limit nákladů na stavbu v architektonické soutěži byl 277 milionů korun.
    Vedení města nechce podle Thomy čekat na rozhodnutí ÚHOS k rozkladu města proti verdiktu regulérnosti soutěže, nechce také soutěž opakovat. I podle expertů na veřejné soutěže může město vypsat zakázku malého rozsahu s využitím předchozí soutěže. "Česká komora architektů říká, že soutěž podle jejího řádu byla regulérní a je platná. Tudíž by město jako vyhlašovatel vzalo vítězný návrh Ateliéru 8000, ateliér by ho dopracoval do podoby studie v upravené verzi, a město by ji jako podklad využilo pro otevřené výběrové řízení na projektanta stavby," vysvětlil Thoma.
    Moderní sportovní centrum má sloužit vrcholovému, výkonnostnímu i rekreačnímu sportu a také pořádání společenských akcí s vysokou diváckou návštěvností.
0 komentářů
přidat komentář