Sedlčany plánují výstavbu krytého bazénu

Vložil
ČTK
12.02.2018 08:25
České Budějovice

Sedlčany - Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu krytého bazénu. Měl by vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. Teoreticky by se mohlo začít stavět už v příštím roce, náklady budou kolem 100 milionů korun, řekl ČTK místostarosta Miroslav Hölzel (ODS).


Radnice si nechá k projektu zpracovat studii, z níž vyplyne budoucí podoba bazénu. Předpokládá se délka do 25 metrů a případně brouzdaliště pro děti. Podle místostarosty by měl být celý projekt skromnější, rozhodně by nemělo jít o akvapark. Na stavbu si město nejspíš vezme úvěr, protože na budování bazénů se dotační tituly nevypisují.

Město původně uvažovalo o výstavbě přírodního koupaliště, nakonec ale dalo přednost krytému bazénu, který je využitelný po celý rok. "Motivovalo nás k tomu i zavedení povinného plavání do osnov škol," uvedl Hölzel.

V úvahu přicházela nejdříve rekonstrukce bývalého koupaliště za městem, to má ale i problémy se zdrojem vody. Nyní ho využívají rybáři, kteří ho mají dlouhodobě pronajato.

Lidé z sedmitisícových Sedlčan musejí jezdit za koupáním 30 kilometrů do akvaparku v Příbrami nebo podobně vzdáleného Měřína na Benešovsku, kde lze navštívit bazén ve vojenské zotavovně. Přes léto se hodně lidí koupe také ve Vltavě.
0 komentářů
přidat komentář