Sdružení je proti možnosti vést novou trať Šáreckým údolím

Vložil
ČTK
12.09.2006 00:15
Praha

Praha - Šáreckému údolí v Praze 6 hrozí, že v něm v budoucnu povede tramvajová trať do Suchdola. Tvrdí to sdružení Společnost Šáreckého údolí, jehož členům se záměr nelíbí. Trať by narušila údolí a zhoršily by se tam také podmínky pro bydlení, sdělil ČTK Vladan Hodek ze sdružení. Plán již dříve podpořila radnice šesté městské části. Nyní ale podle místostarostky Jaroslavy Trnkové chce, aby se posoudily i další možnosti vedení trati.

    "Chceme, aby se trať postavila. Ale chceme, aby se prověřila vhodnost variant ještě jednou i třeba nezávislými odborníky," řekla dnes ČTK Trnková.
    Podle návrhu, který sdružení kritizuje, by trať vedla ze současné konečné v Podbabské ulici a tunelem by pokračovala do Lysolajského údolí, které by překonávala mostem. Dalším tunelem by překonala přírodní památku Podbabské skály a přes Sedlec by vedla do Suchdola, popsal Hodek.
    "Obyvatelé Šáreckého údolí se obávají, že tunely a přemostění zásadním způsobem naruší unikátní charakter současného údolí, jehož dolní část si uchovala poklidnou atmosféru venkovských domků a vil z 19. století," řekl Hodek.
    K případné změně územního plánu města prý existují dvě tunelové varianty vedení trati a dvě varianty, které vedení trati v podzemí nepředpokládají. Radnice názor obyvatel Šárky podle Trnkové respektuje. Chce proto, aby se posoudily dvě možnosti vedení trati podél Roztocké ulice, například z ekologického a finančního hlediska, uvedla.
    Plány na výstavbu trati do Suchdola prý souvisí zejména s tím, že tam dojíždí studenti na zemědělskou univerzitu a jejich počet se má zvyšovat. Nyní tam jezdí z Vítězného náměstí ulicemi Jugoslávských partyzánů a Podbabskou autobusy.
0 komentářů
přidat komentář