Zdroj
Alena Horáková
Vložil
ČTK
21.01.2019 19:35
Olomouc


zpět na článek
4 komentáře
Hospodařili byste tak doma se svými penězi?
Nečasová Dagmar
| 22.01.19 01:10
O 15 miliónů korun je 30 % původní ceny.
Zajímavé!?!
Jak kvalitní byl projekt rekonstrukce, jak podrobný byl rozpočet rekonstrukce?
...
Daniel
| 22.01.19 02:48
Přesně takto by každý dopadl i doma, když se zdraží materiál nebo práce, tak s tím neuděláte nic, ale vůbec nic. Sebelepší plánování je Vám k ničemu, navíc při rekonstrukci se může ještě ledacos ukázat v průběhu a opět neuděláte nic. A to vše za té šťastné okolnosti, že najdete vůbec někoho, kdo vám to udělá.
Hospodařili byste tak doma 2
Nečasová Dagmar
| 23.01.19 09:19
A takto dopadne Olomoučany odmítané SEFO !!??
Pane Danieli ???
Rozpočet na 593 mil Kč + prodražení 30 % = 770,9 mil Kč.
Tolik to nakonec bude stát??
Připadá vám to daňoví poplatni normální??
...
Daniel
| 24.01.19 11:29
Pokud žijeme oba ve stejné zemi a ve stejném čase, předpokládám, že někde pracujete, nakupujete, platíte energie atd., čímž by moje odpověď měla být zcela zbytečnou.
Jako daňový poplatník budu všemi deseti za, aby se SEFO postavilo za adekvátní cenu, stejně jako celá řada dalších podobných staveb. Na rozdíl od jízdného zdarma, obědů ve škole zdarma, neadekvátního navyšování platů a spousty dalších věcí, které stojí každý rok více, než kdyby se SEFO, které tady bude další stovky let postavilo v každém krajském městě. Náklady na SEFO jsou v kontextu státního rozpočtu zcela nepodstatné. Cena se počítá v daném okamžiku a záleží na celé řadě faktorů, proto nikdo předem nedokáže říct, kolik to bude stát. Investor musí postupovat s péčí řádného hospodáře a mít na to pochopitelně peníze, u podobné instituce, pokud ta částka bude odpovídat, tak je mi ale upřímně jedno, jestli to bude stát 600, 700 nebo 800 milionů.
Zcela konkrétní příklad. Dům, ve kterém máme byt se rekonstruoval. Prakticky stejný dům vedle se rekonstruoval několik let předtím. Cena rekonstrukce našeho domu, který se navíc rekonstruoval v podstatně vyšším standardu - minerální vata místo polystyrenu, zábradlí v lakovaném nerezu a s výplní z Conexu místo pozinku a drátoskla, kvalitnější omítka atd., byla úplně jiná. Naše rekonstrukce probíhala v době nejhlubší krize ve stavebnictví a náš dům se zrekonstruoval za výrazně nižší cenu než ten vedlejší, rozdíl byl mnohem vyšších než oněch Vašich nesmyslných 30%. Pokud mají být ceny přesnější, musela aby se udělat soutěž, hned udělat projekt, obratem získat stavební povolení a začít stavět. U nás byl rozdíl mezi projektem, poptávkou ceny a zahájením prací několik měsíců, cena tedy byla taková, jak bylo domluveno. Pokud by se začalo rekonstruovat za tři roky, nikdo by to za tu cenu neudělal a reálná cena by byla dramaticky vyšší. Za to stejné.
Takže jako daňový poplatník jsem pro stavbu SEFA za adekvátní cenu, naopak jako daňový poplatník jsem zásadně nespokojen s fungováním státních orgánů.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.