Ústí koupí pozemek od manželů, znehodnotil ho územní plán

Vložil
Tisková zpráva
05.03.2018 08:20
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústí nad Labem koupí pozemek ve čtvrti Mojžíř. Podle jeho majitele mu ho znehodnotil územní plán, ve kterém je veden jako veřejné prostranství. Plocha je v těsné blízkosti zdejšího fotbalového stadionu a v budoucnu by na ní mohlo vzniknout parkoviště, řekla primátorka Věra Nechybová (UFO).


Milan Tančin s manželkou, kteří pozemek dosud vlastnili, jej nabídli městu za 1,3 milionu korun. Sami pro něj využití neměli. "Pozemek je mi k ničemu. Musím se o něj jen starat, nemůžu ho ani oplotit," uvedl Tančin. O zhruba 5000 m² se nejprve dlouhé roky soudili. Když definitivně vyhráli, nebyl už pozemek veden jako stavební parcela, ale jako veřejné prostranství.

O to, aby ho město koupilo, usiloval Tančin už od loňska. Na první pokus neuspěl, zastupitelé na podzim odkup pozemku neschválili. Nabídkou se pak znovu zabývala majetková komise rady města. Ta odkup nedoporučila, stejně jako už předtím rada města. Ostře proti odkupu se vyjádřili nezařazení zastupitelé Ilona Tajchnerová a Radim Bzura (oba dříve TOP 09). "S takovým požadavkem by mohli přijít i další, kterým územní plán změnil využití pozemků," uvedl Bzura.

Zastupitelé nakonec odkup schválili, nikoliv ale za nižší cenu. Znalecký posudek zpracovaný městem jej ocenil na zhruba milion. I tato částka Tančinovým stačila. "Jsem rád, že to skončilo," dodal Tančin.

Na pozemku by v budoucnu mělo vzniknout parkoviště navazující na fotbalový stadion. Ten má ve správě městský obvod Neštěmice. "Není tady jiný pozemek, kde by bylo možné parkoviště postavit. Na zápasy jezdí i 400 lidí, parkují podél silnice a vystavují se problémům s městskou policií," řekla už dříve starostka Neštěmic Yveta Tomková (Vaše Ústí).
0 komentářů
přidat komentář