6 komentářů
"Transformační" stabilizované území
Vích
| 11.02.21 11:28
V úterý jsme tři hodiny řešili na zastupitelstvu Prahy 1 stavbu Brand Store na náměstí Miloše Formana. Škoda, že zpráva ČTK neřekla klíčovou informaci, že náměstí, jak vám potvrdí 8 urbanistů z 10, není transformační, ale stabilizované území, čímž pádem je souhlasné závazné stanovisko odboru územního rozvoje vadné. Psali jsme k tomu výzvu i radním HMP, kteří nás vyslyšeli.
https://praha1.pirati.cz/tiskove-zpravy/vyzva-piratu-prahy-1 -rhmp/
Developer starosta Prahy 1 Hejma i radní Hlaváček umí dobře bruslit, předpokládám, že Praha 1 a Praha vydají námitky v duchu, že je třeba náměstí přiměřeně revitalizovat a rozpor s územním plánem vytěsní.
Formanovské jak z Hoří má panenko
Vích
| 03.03.21 12:14
Aby to nezapadlo, ten model, vizualizace a pohledy s Brand Store, které Marek Tichý prezentuje všude možně, jsou cca o půl až o patro nižší než kóta, která je uvedena v dokumentaci k územnímu řízení. Myslím, že si toto matení veřejnosti místní nenechají líbit. To se prostě nesmí. To, že jsme se v komisi územního rozvoje Prahy 1 měli vyjadřovat k dokumentaci, kterou jsme neměli k dispozici a nebylo nám prozrazeno měřítko modelu, to je kolorit, který provází projednávání této stavby na náměstí Miloše Formana.
dotaz
Karel
| 04.03.21 09:51
Prosím, kdo je Marek Tichý? Architekt?
Re: dotaz
redakce
| 04.03.21 10:59
Ano, Marek Tichý je zkušený architekt.
Stavět až po volbách ...
Josef Brofský
| 04.03.21 12:31
Tady mně ta plánovaná stavba nevadí, naopak ... stejně to není plnohodnotné náměstí a dnes to celé působí spíš jako provizorium ... Příští rok jsou komunální volby, které snad Prahu osvobodí.
to hovoří za vše
Karel
| 04.03.21 02:39
"ten model, vizualizace a pohledy s Brand Store, které Marek Tichý prezentuje všude možně, jsou cca o půl až o patro nižší než kóta, která je uvedena v dokumentaci k územnímu řízení."
"Ano, Marek Tichý je zkušený architekt." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.