Plzeň připravuje atraktivní rozvojovou plochu poblíž centra

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
26.05.2014 21:35
Plzeň

Plzeň - Do konce června bude mít Plzeň jasný názor architektů na možnou zástavbu atraktivní rozvojové plochy u centra v Cukrovarské ulici. Nyní je tam depo trolejbusů a autobusů MHD, které se v létě přesunou jinam. Územní studii na osmihektarovou plochu včetně protějšího areálu charity dokončuje pražský ateliér D3A. Z městských pozemků je to spolu s bývalými kasárny Světovar nejhodnotnější a nejucelenější přestavbové území v Plzni, řekla ČTK ředitelka útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká.
    Koncem března začala Plzeň nabízet developerům druhou cennou lokalitu bývalých kasáren Světovar ve čtvrti Slovany. Mají tam vzniknout stovky bytů a prostory pro obchod a služby.
    Rozvojové území v Cukrovarské je mezi Radbuzou a Doudleveckou ulicí a mělo by se využít pro bydlení, kanceláře a služby. Územní plán tam počítá se smíšeným městským územím. Neměla by tam přijít žádná aktivita spojená s náročnější dopravou, řekla Vostracká.
    "Z návrhu architektů bude jasné, co by mělo zůstat městskými veřejnými prostory, a co se bude možné prodávat, případně pronajímat," uvedla. Město bude chtít co nejvíce ploch i objektů prodat. Se všemi organizacemi, které jsou tam nyní ve výpůjčce, už radnice o budoucím využití jednala. Některé budovy ve vozovně MHD zůstanou zachované, uvažuje se například o muzeu vozů MHD v první velké hale.
    Po dokončení půjde návrh zástavby a využití do zastupitelstva a poté se bude řešit, co zůstane městu a co se prodá. Podle radní pro majetek Heleny Matoušové (ODS) by město mělo získat z prodeje Cukrovarské a Světovaru stamiliony korun. "Jsou to peníze, které by se určitě do rozpočtu hodily, a není to prodej historického majetku," řekla.
    Územní studie navrhne dispozice domů, veřejných prostor, napojení na Radbuzu i třeba schody na nábřeží. Součástí bude revitalizace dvouhektarové sousední plochy, kterou využívá Diecézní charita Plzeň a bývalý areál Reodepony, kde budou do srpna parkovat autobusy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články