Olomouckou univerzitní menzu čeká rozsáhlá rekonstrukce

Vložil
ČTK
12.04.2018 13:25
Olomouc


Olomouc - Na několik měsíců se olomouckým vysokoškolským studentům uzavře největší univerzitní menza na třídě 17. listopadu. Důvodem bude rozsáhlá rekonstrukce za zhruba 115 milionů korun. Studenti se v menze naposledy najedí na konci dubna, otevřena bude znovu v polovině září, řekli dnes ČTK zástupci Univerzity Palackého. Stavební práce se zaměří například na nové dispoziční uspořádání, kuchyň bude vybavena novou gastronomickou technikou a komfortnějším zázemím pro strávníky. Menza má nyní kapacitu téměř 400 míst.


Vysokoškolští studenti budou moci během rekonstrukce využívat další menzy univerzity, které budou nadále fungovat v nezměněném provozu. Musí v nich však počítat s většími frontami. Kritický bude podle ředitele správy kolejí a menz Josefa Suchánka především květen a začátek června, poté už se začnou studenti rozjíždět domů.

"Modernizovaná menza nabídne od nového školního roku technologické novinky i vylepšené zázemí. Změn dozná například horní patro menzy, které bude nově celé průchozí, přístup do všech pater bude bezbariérový a kuchaři se dočkají modernější gastronomické techniky, včetně nové výdejny jídla," uvedl Suchánek.

Nové dispoziční uspořádání budou mít podle zástupců stavební firmy, která zakázku vyhrála, kuchyně v přízemí i jídelny v prvním nadzemním podlaží. Ty budou spojeny v jednu a studentům tak odpadne nepohodlné přecházení od výdejny jídla přes schodiště a chodbu ke stolům, uvedla mediální zástupkyně firmy Ivana Šalbabová. Stavebníci se postarají také o novou vzduchotechniku, elektroinstalaci, rozvody vody a topení.

Největší menza v Olomouci je přímo spojena s kolejemi Šmeralova a 17. listopadu. Navštěvují ji především studenti přírodovědecké, právnické, pedagogické, filozofické a teologické fakulty, jež se nacházejí v její těsné blízkosti. Náklady na opravu menzy zaplatí univerzita z vlastních prostředků.
0 komentářů
přidat komentář