Vložil
ČTK
13.07.2018 21:05
Praha

Žižkov


zpět na článek
2 komentáře
byty?
raval
| 15.07.18 02:30
Představa, že památkově chráněná, ikonická stavba českého funkcionalismu se promění na byty, je opravdu podivné. Jistě, byty tam byly, ale jen v nízkých křídlech po stranách. Památkovou hodnotu tady nemá jen vnější objem a fasáda, ale také prvky interiéru, které dokázaly přežít i neuctivé chování majitele. Ale aspoň se nikde napíše o tom, že by budova měla být nahrazena novou, to je v současné Praze skoro zázrak ...
Dostupné bydlení
Tomáš Vích
| 16.07.18 10:50
Za vším je třeba vidět neviditelnou ruku trhu. Byty se staly ideálním prodejním artiklem, tedy tzv. investiční byty, tj. byty spekulační. V době, kdy nemá smysl si ukládat peníze v bance, je byt zlatá cihla v trezoru s 5-10% růstem ceny za m2. Poslední rok v Praze dokonce s 20% růstem. Jen je tu ten absurdní paradox, hnilobný pach, že v těch bytech nikdo nebydlí, centrum Prahy se vylidňuje a do prázdných bytů přicházejí jak do "hotelu" turisté za levným sexem a alkoholem. Jo kdyby se z ÚRO stala kolej pro studenty dojíždějící do centra, nebo startovní byty pro městskou policii, která by ohlídala noční klid v rezervaci, to bych i oželel administrativní funkci ikonické stavby výměnou za veřejně prospěšnou stavbu rozvoje města, kterou IPR naplánuje a město schválí ve jménu trvale udržitelného života. Nechá-li se tomu volný průběh, realitní bublina za pár let splaskne, "Praha alkoholická" přestane být v módě, investoři zkrachují a někdy okolo roku 2030 naše děti dosáhnou na dostupné byty ve městě. Chaos je samoregulační a nebo bez regulace není garance. Volný pád do nevědomí a nebo zodpovědná správa města.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.