Obce dostanou na zpracování územních plánů dotace 20 milionů Kč

Vložil
ČTK
05.11.2018 17:30
Praha

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má pro obce připraveno 20 milionů korun z národních dotací na zpracování územních plánů a dalších pět milionů korun na architektonické a urbanistické soutěže. Maximální dotace na jeden projekt je 400.000 korun. Žádosti lze podávat ode dneška do 31. ledna, respektive 15. února 2019. ČTK o tom dnes informovala mluvčí MMR Veronika Vároši.


O dotaci na zpracování územního plánu mohou žádat obce s výjimkou hlavního města Prahy, obcí s rozšířenou působností a obcí, které již na tyto účely dostaly peníze z dotací Evropské unie.

Výše dotace na jeden projekt je maximálně 80 procent skutečně vynaložených nákladů, nejvýše 400.000 korun. Dotace může být poskytnuta obcím, které nemají buď žádný územní plán, nebo ten stávající byl schválen před rokem 2007.

Dotace na architektonické a urbanistické soutěže jsou zaměřeny na podporu těchto soutěží. Podporu ministerstvo poskytne pouze na dílčí část celkových nákladů soutěže, konkrétně na ceny a odměny uvedené v soutěžních podmínkách. Maximálně do 50 procent souhrnné výše cen, nejvíce 400.000 korun na jednu soutěž.

Bližší informace o podmínkách jsou na webu ministerstva.
0 komentářů
přidat komentář