Vložil
ČTK
24.04.2018 08:30
Praha


zpět na článek
5 komentářů
kminota
ota kmínek
| 24.04.18 12:17
Pražskému magistrátu: Sakra, to neumíte nic jiného, než bourat mosty? Vždyť nejste ještě ani náplavy, a už rozhodujete o městě!
Libeňský most
NataliN
| 24.04.18 11:04
byla bych mnohem radší aby náměstek Dolínek předložil svoji rezignaci. Důvodů je celá řáda... vyjmenujeme jen několik posledních kauz: Trojská lávka, Libeňský most, ...to by stačilo. Nemá k Praze vztah, je to vidět. Bourat je snadno. Ale postavit něco hodnotného, to je už těžší. Skoro všechno co se děje dá vysvětlit formulí: Kde teče beton, tečou prachy. Dle toho to tu i vypadá -
Dvě informace
Tomáš Vích
| 25.04.18 07:05
Mne zaujaly včera dvě informace: 1. že most neměl za posledních 90 let žádnou rekonstrukci a údržbu. 2. že se o nový most nebude muset 100 let nikdo starat. No nevím, jestli je to dobrý přístup ke správě majetku.
...
Daniel
| 27.04.18 05:27
Opět se ukazuje, že současné vedení metropole mimo těžko vysvětlitelné neschopnosti cokoliv dotáhnout alespoň na dohled cíle je hlavnímu městu prakticky nebezpečné. Zbourání mostu a hlavně použité argumenty jsou nepochopitelné. K bourání není žádný reálný důvod a finanční náročnost není v případě historického mostu značné hodnoty žádným argumentem, i pokud by to tak bylo. Možná je dobré zmínit, že most, dimenzovaný na podstatně nižší zatížení, vydržel bez adekvátní údržby skoro sto let a v současnosti je zcela běžné, že se silnice opraví a během roku nebo dvou se povrch opravuje. Představa, že současná novostavba mostu, kterou navíc pravděpodobně na ubrousek nakreslí někdo z realizační firmy, vydrží bez zásadní údržby alespoň 5 let po dostavbě, je spíše z oblasti snů. Vyhraje pochopitelně ten, kdo nabídne nejnižší cenu, což je jistě obvyklá záruka nejvyšší možné kvality... Památková ochrana mostu či čehokoliv podobného je zcela nepodstatná. To, že most není památkově chráněn mělo jen zjednodušit opravu a realizátorům dát v detailech větší volnost, rozhodně to neznamená, že se má zbourat. Je vskutku smutné, že v době skvěle šlapající ekonomiky a prakticky přebytku peněz se vlastně v Praze ani na mnoha jiných místech nic neděje.
v Praze se nic neděje
Tomáš Vích
| 28.04.18 10:11
právě že se dějí jen ty věci, které jsou slušně řečeno podivné. Zrovna mosty jsou tou ideální investicí, která má potenciál na reprezentaci hodnot a ideálů.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.