7 komentářů
dobrá zpráva
betonář
| 20.09.21 10:01
Výborně, propojení by bylo skvělé.
Průchod je OK, ale...
Vích
| 20.09.21 12:45
Ale co není OK je tvrzení, že "rozhodly důvody pragmatické, ideové a koncepční". Ideu koncepce muzea jako potěmkinovské srostlice domů na místo paláce s nádvořím, považuji po všech stránkách za omyl. Jestli něco vyhrálo, tak nesoutěž a netransparentnost a nekorektnost, jak je stále pro dnešní dobu typické.
nesoutěž
betonář
| 21.09.21 10:00
Souhlasím, že absence soutěže není pro dobro věci, přesto bych postup muzea neoznačil za nekorektní. A netransparentní? V jakém smyslu?
nesoutěž
Vích
| 21.09.21 10:17
Nekorektní a netransparentní je postup v souvislosti s nesoutěží. Jak lze vybrat nejlepšího uchazeče z jedné nabídky, kdy jsou alternativní přístupy apriorně předem vylučovány, aniž by je někdo nezávislý viděl a vzájemně posoudil vzhled, funkci a cenu? Nehledě na to, že jak se celá akce vleče a rozšiřuje zadání, tak ten projekt je dnes po 12 letech už hodně za zenitem. A že byl ten neobrutalismus starý už v roce 2009. Já vždy myslel, že když se staví nějaká takováto prestižní kulturní stavba, že by to mělo být děláno se vší parádou a grácií a všem pro radost a slávu Boží.
veřejná zakkázka bez soutěže?!
František Dobrota
| 22.09.21 08:09
Vždyť ty betonové sefokonve naprostá většina Olomoučanů nechce.
Chachacha, pane Víchu "se vší parádou a grácií" ?!
Já bych spíš za tím vším viděl umanuté ego jednoho pána. A na to cca 600 mil Kč? Nakonec to přeci bude jedna miliarda.
Proti proudu...
Gfunk
| 23.09.21 08:43
Půjdu zde proti proudu a řeknu, mě se to prostě líbí, už jen kvůli tomu že většině se to nelíbí jak pěkne se doplnuje tzv. odborná i laická veřejnost, to se jen tak nevidí.
Co se týká samotného výběru, soutěž by byla samozřejmě demokratičtější a schůdnější pro naši společnost, ale ruku na srdce. Kolikrát byli vybráni v soutěži ty nej návrhy a byla to tragédie a naopak kolikrát v historii byli naopak vybraní na přímo a obdivujeme ty baráky do dnes. Tímto tenhle způsob neobhajuji, jen konstatuji.
Navrhy co byly zatím prezentovány jako konkurenční, byly dost tristní, třeba s tím nějakým zahnutým organickým vchodem. Prostě, jak se tady říká , konve jsou zatím něj.
Nebo, nedělat tam nic, sundat plot, zaramovat ten prázdný prostor nějakým pěkným, třeba pískovcovým rámem ( ať se nám to tam hodí k tomu baroku naproti, kontext!!!! Jak tady taky bývá pěkné používáno ) a zaramovat, co je cennější než samotný prostor?
většina
betonář
| 23.09.21 11:49
pane Dobroto, s tou "naprostou většinou" bych byl opatrný. Jak tomu v podobných případech bývá, většinu tyto věci nezajímají, stejně jako třeba volby. A pak jsou ty dva tábory těch, kterým to jedno není.
Buď jak buď, tady řešíme to, že takhle významná stavba se řeší bez soutěže, nikoliv chtění Olomoučanů. To s tím totiž nijak nesouvisí. Pokud by tenhle návrh vyhrál soutěž, bylo by vše jak má být, i kdyby to "většina Olomoučanů" nechtěla.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.