10 komentářů
sedlova strecha
ludvik
| 19.11.09 03:39
No to je snad prvni developer co pochopil ,ze sedlova strecha patri na dum a ne ty donekonecna se opakujici krychle !!!
O koho jde?
takyarchitekt
| 20.11.09 12:06
A kdo je ten "developer"? Ac "prvni co pochopil" clanek o nem mlci.
zelený je ten satelit pekelně
hk
| 20.11.09 09:33
nepřehnal to autor/vizulizátor s těma vzrostlýma stromama?
... tak nevím
Milan
| 20.11.09 11:50
Projekt "výjimečný a ojedinělý" počítá s jakýmisi podivnými, nahuštěnými zákrsky, jejichž výška nedosahuje ani pěti metrů - tedy na papíře - a zove je "vzrostlou zelení". Buď se jedná o vysoké keře, které ale budou rozhodně postrádat namalovaný pravidelný habitus, nebo skutečně jde o stromy, a pak musí obyvatel té fantastické zástavby počítat s tím, že bude v cimře svítit po celý den ekologicky
asi nechaúu
pesagem
| 20.11.09 01:18
mimo jine treba........ ktery stavebni postup neni tradicni?
Martin Rajniš navrhuje u Prahy zelenou obytnou krajinu
JASAN
| 20.11.09 02:45
MUSÍM SE PŘIDAT, SKVĚLÁ VIZUALIZACE, SKVĚLÝ URBANIZMUS, PROSTĚ NÁDHERA . HA HA. PROČ TAKOVOU VĚC NĚKDO UVEŘEJŇUJE.
Konečně skutečné bydlení mezi vzrostlou zelení
LÍPA
| 23.11.09 04:05
Zatímco byly obytné domy a vily kdysi běžně situovány do parkového prostředí, dnešní buranská postbolševická společnost se velkých stromů bojí, necítí z nich žádný estetický požitek ani klid - a tak v nich vysoký strom evokuje pouze ohrožení, tmu a listí... A mezi domy se tak zakořenily pouze střižené chvojky a dvoucentimetrový trávníček. Ach jak primitivní je současná kultura bydlení a zahrad. Rajnišův projekt mě tedy příjemně překvapil - včetně těch sedlových střech.
satelitní snímek
hk
| 23.11.09 07:32
http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&geocode=&q=v yk%C3%A1%C5%88&ie=UTF8&hq=&hnear=Vyk%C3%A1%C5%88&ll=50.11793 6,14.833174&spn=0.004919,0.009645&t=h&z=17
To není satelit?
Vít
| 03.12.09 04:18
Domy nehodnotím, asi mohou být slušné, v případě blízkosti snad do jisté míry obyčejné vsi jsou sedlové střechy mezi současnými architekty nevídaný a odvážný počin, ale hlavního k povšimnutí, stromů na obrázku, jako v pralese. Nedovedu si představit, že min. 90 % obyvatel na svém pozemku nevyklůčí, co se dá, bez ohledu na developera a marketingový název "zelená krajina" nebo co a flákne si na zahradu svá houpací monstra a bazénky z obchoďáku. A dlouhá „ulice“, řadovky atd? Podmínka developera postavit to s nízkými náklady! Stále jde jen o snahu vytvořit harmonický útvar uměle. Jsem přesvědčen, že jenom integrace nové výstavby na stávající sídlo a do něj, a to třeba v míře větší, než dosud, ale stále menší, než jsou ty odporný satelity v prašných polích, je cesta. Navíc boom (bum bum) už dozněl, lidé jsou chytřejší a míň často naletí, a proto se jim musí předkládat takový našlehaný kompozice, jako zde na obrázcích. Ale kdyby přišli (a jako že nepříjdou), tak jim taky namaluju cokoliv! Fuj, hanbím se. Ale ani né moc.
prirozena architektura...
Jan Sommer
| 03.12.09 10:52
...na venkově, to byla ta, co se stavěla, než přišli akademicky nesmlouvaví architekti. Říkám si, že četné výroky pana architekta zněly inteligentně a ohromně autenticky, až vtipně, tak jestli to není jen nějaká provokace a žertík. Nebo to myslí vážně? Pak by zveřejnění mohlo být vtipem redakce?! Nebo ani to ne?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.