Vložil
ČTK
20.09.2011 16:35
Brno

Jan Kaplický


zpět na článek
9 komentářů
proti přírodě
Petr
| 20.09.11 11:16
Byl jsem tam dnes a tu hnusnou hrůzu viděl. Je vyrobena naprosto neekologickým způsobem, smrdí chemickými jedy, které jsou jistě karcinogenní. Museli to vyrábět v maskách, aby se neotrávili. Není to žádná přírodní architektura, pouhá neumělá aranžéřina.
příroda
betonář
| 21.09.11 09:26
Na rozdíl od ostatních zastávkových přístřešků z rákosu a vepřovic
rákos a vepřovice
šárka
| 21.09.11 11:56
Já nevím, pro mě je zastávka místo, kde se čeká na autobus, a které příliš nepřekáží na chodníku těm, kteří na autobus nečekají, Materiál jako sklo, cihly, dřevo či případně nějaké kovové štangle mi dosud ouplně stačily...
2Šárka
KKK
| 21.09.11 09:28
Jedno ale přece nevylučuje druhé. To, že zastávky jsou obvyklé skleněné budky ještě neznamená, že jedna z nich nemůže být prostě jiná.. Náhodou, mně to přijde jako dobrej nápad.
toKKK
šárka
| 21.09.11 10:29
Omlouvám se, mně to přijde jako kýč. Ve srovnání s původním záměrem sice jako malý kýč, leč přesto kýč... Nevidím rozdílu mezi zastávkou jako perníkovou chaloupkou a zastávkou jako trpasličí blob. Ale moje první reakce patřila betonářovým vepřovicím.
...
Bohdan Špaček
| 22.09.11 12:38
.... měli tu věc postavit na hlavu
Šárce
betonář
| 22.09.11 01:28
Vepřovice byly reakcí na Petra, kterému zastávka nepřipadá jako "přírodní architektura". Jako by jí ostatní kovové přístřešky snad byly (ve smyslu ekologického způspobu výroby).
Jakýkoliv přístřešek zastávky je pro mě svého druhu rušivý prvek v uličním prostoru a tudíž čím nenápadnější pojetí, tím lépe. Budiž, ve výjimečných případech ať je i zastávka pojednaná jako zajímavý akcent či dominanta prostoru, ovšem tohle prostě ne. Možná v Madurodamu.
chrchel
JerryBrno
| 03.11.11 10:39
Zdarec, až ten chrchel nebo podobnó obludnost postaví před barákem vám tak suďte! Nejdřív to nechtěli v Cajzlu, tak to šoupli sem k nám. To je mi veskrze jedno, ale Lesná je celkem ucelený prvek, tak jak ji Rudiš a spol. navrhli. A slizka se sem zkrátka vůbec nehodí - možná je to tím, že se nehodí vůbec nikam. Ale zkuste se na to dívat každé ráno při čekání na autobus, to fakt stojí za to. Člověk neví, jestli se smát nebo brečet. Ale pokud se odprostíme od jakýkoli názorů stran vzhledu - čistě prakticky je to zastávka na h... protože tam táhne, tím jak je velká a není dotažená k zemi....
>JerryBrno
takyarchitekt
| 04.11.11 01:40
Vsak vono to knihovno v puvodne minene velikosti by se ukazalo asi take na h... Jenom by se v nem utopilo mnohem vice verejnych penez. Jinak jako (adoptovany) prazak preji Brnu vzdy vse nejlepsi. Brzo budete miti, mimo Kaplickeho i vyssi barak (a doufam, ze na velmi dlouho).
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.