Demolice a stavba nového Doubského mostu by mohla začít na jaře

Vložil
ČTK
22.10.2018 16:10
Karlovy Vary


Karlovy Vary - Demolice a následná stavba nového Doubského mostu v Karlových Varech by mohla začít na jaře příštího roku. Pokud nenastane zdržení, mohl by nový most začít sloužit do konce roku 2019. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

Most, který spojuje karlovarské čtvrtě Tašovice a Doubí, se měl letos opravovat. Oprava měla stát 8,8 milionu korun. Uzavřen byl od dubna. Jenže po několika měsících se zjistilo, že jeho stav je horší, než se čekalo, a na konci srpna bylo rozhodnuto o demolici mostu.

"V současné době probíhají poslední připomínky k návrhu zadávací dokumentace za strany zadavatele a dotčených orgánů státní správy. Zadávací dokumentace bude zadána v otevřeném řízení. Součástí zadávacího řízení bude zpracování projektové dokumentace, demolice stávajícího mostu a výstavba mostu nového," sdělila ČTK Ledvinová.

Náklady stavby by se podle prvotních odhadů mohly pohybovat kolem 70 milionů korun. "Vše ale bude ovlivněno budoucím návrhem konstrukce mostu a nabídkami uchazečů samotného zadávacího řízení," dodala mluvčí.

Uzavírka Doubského mostu komplikuje dopravu v lázeňském městě. Je totiž součástí silnice na Plzeň a auta tak musí využívat objížďku přes Dvorský most, který patří městu a také již nutně potřebuje opravu. Komplikací je uzavírka i pro pěší, protože z Tašovic do Doubí se není jak dostat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články