2 komentáře
škoda převeliká
raval
| 01.07.24 07:17
Charakter ani architekturu Vítězného náměstí stavba nerespektuje. To by musela použít i jiné architektonické prvky, než jen svislá žebra. Taky proto ji představují raději téměř jako solitér. Nejde jen o siluetu, ale o práci s detailem. Pohled z ulice Jugoslávských hrdinů je dost strašný, tam to působí jako dva domy vedle sebe a nějak se mezi sebou nedohodly.
Možná by ten tak halasně odsouzený „lední medvěd“ byl aspoň zábavný, respektive on se ani netvářil, že by chtěl s něčím kolem sebe komunikovat. Byl by v tom pochopitelný. Tohle je jen okázalý luxus bez nápadu. Pochopit ho jako architekturu moc nejde. Škoda.
Možná by některé pražské parcely, které jsou desítky let nedodělané, měly být pro současnost zakázány. Praze se nějak prostě nedaří, současná „architektura“ ji nemá ráda. O developerech ani nemluvě, ty zajímají jiné věci.
No jo... no...
šakal
| 02.07.24 09:22
Je tedy pravda, že ten barák zůstal notně za očekáváním, ačkoliv jsem si žádné velké naděje nedělal. Jsem už totiž z Quadria nebo Florentina zvyklý, že počítačové vizualizace ukazují akorát tak báchorky a nikoliv výsledný vzhled architektury. Takže jsem byl i tady mírně skeptický. Ale jak se to v tomhle případě posunulo od návrhu do realizace, je skutečně hrozné. Říct, že výsledek nevypadá jako dům ale jako kulisa (nebo karosérie), je ještě to nejmírnější, jak se k věci vyjádřit.
Ale s „Medvědem“ – proboha(!) – dejte pokoj. Spoléhat na to, že pozitivní účinek stavby bude spočívat ve vyvádění psích kusů, přičemž si lidi řeknou, že „je to sice trhlý, ale zajímavý“, je krajně riskantní záměr, který takřka nikdy nevyjde. Příznivci medvědů a podobných vylomenin se mohou případně ukojit na Florenci v areálu Masaryčky. (Což teda nemění nic na tom, že ten radiátor na Kulaťáku je fakt smutnej… )
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.