Společnost NEMETSCHEK s.r.o. vyhlašuje nový ročník studentské soutěže Allplan Contest 2010/11

Vložil
Tisková zpráva
06.09.2010 00:35
Praha - Společnost NEMETSCHEK s.r.o., dceřiná společnost světového výrobce softwaru Nemetschek AG, vyhlašuje 4. ročník studentské soutěže Allplan Contest 2010/11. Letošním ústředním tématem je „Výstavní pavilon pro Nemetschek Roadshow 2011". Ideové soutěže umožňující studentům prezentovat své vize a projekty na rozličné architektonické a konstrukční témata organizuje společnost Nemetschek s.r.o. již od roku 1999.

Podnětem pro téma letošní soutěže Allplan Contest 2010/11 byla myšlenka marketingové kampaně Nemetschek Roadshow 2011, jejímž cílem je podpořit a komplexně představit rodinu sofistikovaných AEC/CAD programů, zejména systému Allplan. Ústředním prvkem kampaně a zároveň i předmětem soutěže je návrh objektu putovního pavilonu pro toto roadshow.

Úkolem „Výstavního pavilonu pro Nemetschek Roadshow 2011" je poskytnout přístřeší pro pořádání různých reklamních akcí - prezentace, výstavy, obchodní jednání atd. Pavilon by měl svou formou reflektovat moderní technologie a poutat pozornost kolemjdoucích.

Nezanedbatelná je rovněž otázka jeho nízké energetické náročnosti nejen během realizace a provozu, ale i při likvidaci pavilonu po skončení kampaně. Vzhledem k putovnímu charakteru akce bude pavilon mezi jednotlivými městy převážen rozložený a zkompletován bude vždy až v místě akce. Zvolený konstrukční materiál by měl zaručit perfektní stav pavilonu po celou dobu trvání kampaně a zároveň odolávat jak povětrnostním, tak možným vandalským vlivům. Konstrukce pavilonu musí zajistit bezpečnost osob a exponátů nacházejících se v jeho interiéru. Vyžadována je především odolnost vůči větru, dešti a ohni. Interiér pavilonu nebude vytápěn ani ochlazován. Pavilon nebude provozován samostatně, nýbrž se předpokládá jeho kompletace v sousedství objektů zajišťujících potřebné zázemí.

Kompletní informace k soutěži, včetně podrobného soutěžního zadání a podmínek, jsou dostupné na www.allplan-contest.cz.

Soutěž je primárně určena pro studenty středních a vysokých škol stavebního a architektonického zaměření ale zároveň je přístupna i absolventům do 3 let od ukončení studia. Architektonický návrh a následná prezentace projektu musí být zpracovány výhradně softwarem Allplan společnosti Nemetschek. Porotou bude hodnocena nejen kvalita a využitelnost architektonického řešení, či uplatnění možností daného softwaru, ale také ekonomická a konstrukční stránka návrhu objektu a v neposlední řadě i grafická úroveň prezentace.

Studenti, kteří ještě nemají studentskou licenci CAD systému Allplan, ji mohou bezplatně získat na studentském portálu www.allplan-campus.cz. Zde si mohou navíc vyzkoušet krátké E-learningové lekce, prohlížet manuály, příručky, ukázkové projekty nebo v sekci fórum přidat svoje dotazy.

Poslední den pro odevzdání soutěžních návrhů je 31. leden 2011.

Slavnostní vyhlášení a předání cen je plánováno na duben 2010. Na autory vítězných návrhů čekají ceny v podobě komerčních licencí softwaru Allplan. Navíc pět nejlépe umístěných soutěžních návrhů bude odměněno i finanční odměnou.O společnosti Nemetschek
Koncern Nemetschek AG je největší evropský výrobce software pro architekty, inženýry a stavební průmysl. Podniky skupiny Nemetschek podporují své zákazníky po celém světě svou nabídkou řešení pro kompletní životní cyklus budov. Tato řešení pokrývají celý tvůrčí proces - od navrhování a vizualizace přes vlastní realizaci stavby a její využití. Vzájemně úzce propojená softwarová řešení usnadňují mezioborovou spolupráci všech subjektů, které se na stavebním procesu podílejí, a zvyšují tak efektivitu procesu. Produkty spol. Nemetschek používá přes 300.000 zákazníků ve 142 zemích na celém světě. Společnost založil v roce 1963 Prof. Georg Nemetschek a v současné době má 1 064 zaměstnanců. Spol. Nemetschek AG kótovaná na burze od roku 1999 dosáhla v obchodním roce 2009 obratu přes 136 mil. EUR. Další informace na www.nemetschek.com
0 komentářů
přidat komentář

Související články