Soutěž na revitalizaci centra města Planá nad Lužnicí

Zdroj
Marek Bílek
Vložil
ČTK
14.01.2014 20:55
Planá nad Lužnicí (Táborsko) - Planá nad Lužnicí chystá revitalizaci centra města zhruba za 25 milionů korun. Chtěla by mimo jiné upravit prostory v blízkosti frekventované silnice, kudy do loňského otevření dalšího úseku D3 vedla hlavní tranzitní trasa mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Planá nad Lužnicí usiluje o to, aby se tato silnice první třídy, která město protíná, změnila na vozovku druhé třídy. ČTK to dnes řekl starosta Jiří Šimánek.
    Město vypsalo na návrh úpravy centra města architektonickou soutěž. Podle Šimánka by na vytyčeném prostranství měl například zůstat určitý počet parkovacích míst, které však možná budou zpoplatněny. "Není to tak, že by po úpravách v centru vznikla jen zeleň. Hodláme tam určité věci zachovat. A mezi ně patří i parkovací místa," řekl starosta.
    Město odhaduje náklady na úpravy centra zhruba na 25 milion korun. Ale jde o orientační údaj. Objem investice bude přesnější až poté, kdy bude známo, který z architektonických návrhů uspěje. Cenu pak může změnit i soutěž na zhotovitele projektu.
    Podle Šimánka by se i v okolí silnice mohlo začít pracovat na začátku příštího roku. "Rádi bychom, aby to už nebyla silnice první třídy," uvedl Šimánek. V tom případě by vozovka nepatřila ŘSD, ale převzal by ji Jihočeský kraj.
    Planá nad Lužnicí patřila mezi jedno z nejvytíženějších tranzitních měst na trase mezi rakouskými hranicemi a Prahou. Do konce loňského června, kdy začal provoz na dalším úseku D3, centrem Plané denně projelo 24.000 vozů. Místní se domnívali, že otevřením dálnice počet výrazně klesne. "Ale stále nám tu denně projede 13.000 aut, která se vyhýbají zpoplatněné dálnici," řekl Šimánek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články