Semily vyhlásily soutěž na novou mateřskou školu Pod Vartou

Vložil
ČTK
06.10.2015 21:10
Semily

Semily - V Semilech chtějí postavit novou mateřskou školu, radnice proto vyhlásila veřejnou anonymní architektonickou soutěž. Nový moderní objekt by měl nahradit dosluhující školku Pod Vartou, která byla v 80. letech minulého století postavena jako provizorium. Návrhy podoby nové mateřinky mohou architekti předkládat do 7. prosince, sdělila dnes ČTK Renata Coufalová z Městského úřadu Semily.
    Současná budova Mateřské školy Pod Vartou byla postavena jako provizorní stavba, s minimálními úpravami však stále funguje. "Stávající budovy již mnoho let neposkytují vhodné a inspirativní prostředí. Z hlediska dispozičního neskýtají možnosti uplatnění moderních výukových postupů a z hlediska stavebního jsou po všech stránkách zastaralé a provozně velmi neúsporné," popsal stav objektu architekt Martin Hilpert. Jakákoliv další investice do obnovy by podle něj jen prodloužila neutěšený stav.
    Není to poprvé, co radnice uvažuje o výstavbě nové školky Pod Vartou, projekt připravovala už v roce 2009. Tehdy chtělo město stavbu financovat z tzv. norských fondů, nakonec z toho ale sešlo. Tentokrát chce radnice školku postavit s využitím evropských dotací. Žádat o ně chce už na podzim příštího roku. "Architektonické řešení interiéru i exteriéru musí reflektovat současné požadavky na zdravý a spokojený pobyt dětí i personálu v harmonickém a obohacujícím prostředí," poznamenala starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
    Návrh mateřské školy a její zahrady musí počítat s tím, že v areálu budou sídlit dvě nezávisle vedené mateřské školy - Mateřská škola Pod Vartou a Mateřská škola waldorfská Semily, každá se dvěma třídami. Návrh bude zahrnovat jak vlastní budovu školky, tak i návrh zahrady včetně herních prvků a dalšího vybavení. Vedení města si podle Mlejnkové od soutěže slibuje získání kvalitních návrhů na možná řešení výstavby školky a jejího okolí. Soutěž o návrh by měla být ukončena ještě letos.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články