Praha 7 vyhlásila soutěž na vzhled Letné po otevření Blanky

Vložil
ČTK
24.06.2014 16:50
Praha

Praha - Praha 7 vyhlásila veřejnou soutěž na budoucí podobu Letenské pláně a okolí po otevření tunelového komplexu Blanka. O rozhodnutí radních informoval mluvčí radnice Martin Vokuš. Tři nejlépe hodnocené návrhy čeká finanční odměna. Pět nejlepších zařadí radnice do říjnové diskuse s veřejností. Letná by podle lidí měla dál sloužit hlavně sportu, kultuře a rekreaci.
    "Počátkem června tohoto roku jsme otevřeli diskuzi, jež se dotýká budoucí podoby a možného využití oblasti Letenské pláně a Letenských sadů," řekl starosta Prahy 7 Marek Ječmének. "S blížícím se otevřením tunelu Blanka totiž celá oblast zůstává ve stavu provizoria a neexistuje žádný plán, jak to změnit," doplnil.
    Lidé se podle starosty vyjádřili důrazně proti zástavbě Letné. V úvahu by proto přicházelo pouze umístění dočasných zařízení pro sportovní a kulturní využití. Kompletní popis parametrů soutěže najdou soutěžící v zadání. Zapojit se mohou profesionálové, ale i laická veřejnost nebo třeba studenti architektury. Návrhy bude radnice přijímat do 22. září. Na přelomu září a října je posoudí odborná komise.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
soutěž ?
architekt
24.06.14 11:51
zobrazit všechny komentáře

Související články