Plzeň vypíše soutěž na řešení Anglického nábřeží

Zdroj
Lada Pešková
Vložil
ČTK
26.08.2008 18:25
Plzeň

Anglické nábřeží 13. srpna 2002
Plzeň - Plzeň se chystá vyhlásit architektonickou soutěž, která by měla pomoci určit, jak využít prostranství Anglického nábřeží v centru města. Pozemek mezi nábřežím, Americkou třídou a budovou banky je ve většinovém vlastnictví města. Už dlouho se na něm uvažuje o postavení podzemního parkoviště. Architektonická soutěž by měla napovědět, jestli a případně jak se má zastavět i nadzemní prostor, řekl ČTK primátorův náměstek Petr Rund.
    Prostor patří podle něj mezi významné atraktivní veřejné prostory a zároveň tvoří jeden z nejdůležitějších vstupů do historického jádra města. Nyní je ale plocha problematická - není nijak pohledově zajímavá, nemá využití a pro pobyt a průchod pěších nevyhovující. "Nadzemní objekt vyvolává plno vášní a jsou i hlasy, že by to mělo zůstat jako zelená plocha, jako vstup do sadového okruhu," připustil náměstek.
    Pokud vyhlášení soutěže schválí zastupitelé, zhruba do půl roku by mohla mít radnice výsledky. Mají ukázat možnost naložení s prostorem. Zatímco například památkáři by uvítali spíše zelené prostranství, část architektů by místo ráda zastavěla objektem, jak tomu bylo dřív, uvedl Rund. Případný objekt by byl nejspíš komerčního charakteru.
0 komentářů
přidat komentář

Související články