Olomoucké hejtmanství ocenilo nejlepší stavby v regionu

Vložil
ČTK
29.03.2013 17:10
Olomouc

Olomouc - Nová budova Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, areál společnosti Elpremont ve Velké Bystřici či okružní křižovatka ulic Dobrovského a Na střelnici v Olomouci získaly ocenění Stavba roku 2012 Olomouckého kraje. Cenu hejtmana obdržel projekt opravy kostela svatého Jana a Pavla v Pobučí na Šumpersku. Výsledky soutěže byly dnes vyhlášeny v Olomouci.
    
Soutěž Stavba roku Olomouckého kraje, které se letos zúčastnilo 47 staveb, zahrnovala celkem pět kategorií, a to stavby určené k bydlení, občanskou vybavenost a úpravy veřejných prostor, dopravní a vodohospodářské stavby, technologické stavby a rekonstrukce. Porota hodnotila například architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení i začlenění do okolního prostředí. Důležitým prvkem hodnocení byl také vliv stavby na životní prostředí.
     "Touto soutěží chceme zviditelnit a podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitativním způsobem změnili a mění podobu našeho kraje. Věřím, že se nám tímto způsobem daří nastavovat hodnotová měřítka pro další výstavbu, dát signál, že estetická a řemeslná kvalita se vyplácejí," řekl při slavnostním vyhlášení výsledků olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).
     V předchozích ročnících klání o nejlepší stavbu Olomouckého kraje uspěl například dům v ulici Labutí ve Šternberku, rekonstrukce objektu společnosti Farmak či modernizace železniční trati Olomouc-Červenka.
     Soutěž, která se koná od roku 2003, pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Všechny vítězné stavby budou prezentovány na stavebním veletrhu Stavotech, který v areálu olomouckého Výstaviště Flora bude zahájen ve čtvrtek 4. dubna.


VÝSLEDKY SOUTĚŽE STAVBA ROKU 2012 OLOMOUCKÉHO KRAJE:

Stavby určené k bydlení a rekreaci:
výstavba rodinných domů Olomouc - Arbesova

Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor:
Ústav molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty UP

Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské:
II/448 a II/446 Olomouc - Okružní křižovatka ulic Dobrovského, Na střelnici

Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství:
Areál ELPREMONT elektromontáže s.r.o., Velká Bystřice

Rekonstrukce a obnova:
Rozšíření provozu hotelu Arigone - Penzion Arigone, Olomouc

Cena hejtmana Olomouckého kraje:
Oprava kostela sv. Jana a Pavla v Pobučí

0 komentářů
přidat komentář