Nejlepšími stavbami Olomouckého kraje je Šantovka či lékárna FN

Vložil
ČTK
18.03.2015 16:45
Olomouc

Olomouc - Polyfunkční dům U Kavalerie v Olomouci, obchodní centrum Šantovka či novostavba lékárny v areálu Fakultní nemocnice v Olomouci získaly ocenění Stavba roku 2014 Olomouckého okraje. Výsledky soutěže byly dnes vyhlášeny v Olomouci.
    Soutěž Stavba roku Olomouckého kraje, které se letos zúčastnilo několik desítek objektů postavených v posledních dvou letech, zahrnovala pět kategorií. Jednalo se o stavby určené k bydlení, občanskou vybavenost a úpravy veřejných prostor, dopravní a vodohospodářské stavby, technologické stavby a rekonstrukce. Porota hodnotila architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení i začlenění do okolí. Důležitým prvkem byl také vliv stavby na životní prostředí.
    "Soutěž Stavba roku je dobrou příležitostí k prezentaci kvalitních projektů v oblasti stavitelství. Hlavním cílem je zviditelnit a podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří v našem regionu realizují zajímavé stavby, a mění tak podobu Olomouckého kraje," komentoval výsledky hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).
    Vítězné stavby jsou podle něj důkazem toho, že architektura se vyvíjí nesmírně rychle. "Realizované projekty rovněž ukazují, že lze vycházet vstříc požadavkům na co nejrychlejší realizaci a současně zachovat estetickou a řemeslnou kvalitu staveb i šetrný přístup k životnímu prostředí," doplnil hejtman.
    V předchozích ročnících klání o nejlepší stavbu kraje uspěl například dům v Labutí ulici ve Šternberku, rekonstrukce objektu společnosti Farmak, modernizace železniční trati Olomouc-Červenka či nová budova Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž, která se koná od roku 2003, pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Výsledky soutěže Stavba roku 2014 Olomouckého kraje:

Stavby určené k bydlení a rekreaci Polyfunkční dům U Kavalerie, Olomouc
Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor Galerie Šantovka, Olomouc
Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské Silnice I/44 Vlachov-Rájec
Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství Novostavba lékárny Fakultní nemocnice, Olomouc
Rekonstrukce a obnova Silo Tower, Olomouc
0 komentářů
přidat komentář