Mezinárodní soutěž: International Convention Centre, Madrid

Vložil
Martin Rosa
04.12.2006 00:05
V Madridu byla vypsána velká mezinárodní soutěž o návrh víceúčelového centra - International Convention Centre of the City of Madrid (CICCM). Podle atraktivní lokality a přísných soutěžních podmínek můžeme očekávat, že se schyluje k dalšímu souboji světových architektonických hvězd.


Soutěžní lokalita se nachází na konci centrální osy Paseo de la Castellana, v místech, kde je plánováno nové finanční centrum a velký park. Na této lokalitě by mohl vzniknout víceúčelový sportovní pavilón v souvislosti s kandidaturou Madridu na pořádání Olympijských her v roce 2012, který by byl později využit pro jiné účely.
Samotné centrum by mělo být víceúčelovým prostorem vhodný pro pořádání celé škály různých kulturních a obchodních aktivit. Předpokládá se vytvoření velice kvalitního urbanního prostředí.

Soutěž se koná jako mezinárodní dvoukolová veřejná soutěž. Soutěžní týmy musí splnit velmi přísná kritéria, především prokázat zkušenosti s projektováním kulturních, výstavních nebo školních areálů. Registrace pro první kolo soutěže probíhá do 14.12.2006, organizátoři poté během dvou týdnů vyřadí týmy, které nesplňují kriteria. Uzávěrka prvního kola je 1.2.2007, o měsíc později bude zveřejněno šest návrhů, které postoupí do druhého kola. 24.4.2007 budou odevzdány soutěžní návrhy, výsledek soutěže bude oznámen 27.4.2007.

Mezi porotci soutěže nebudou chybět tři renomovaní architekti - Alberto Campo Baeza, Dominique Perrault a João Luis Carrilho da Graça.

Nejlepší dva návrhy budou oceněny částkou 50.000 €, třetí místo 40.000 €, další práce, které postoupí do druhého kola, budou odměněny 25.000 €. každý soutěžní tým ve druhém kole navíc získá až 12.000 € na pokrytí nákladů spojených s výrobou soutěžních modelů. Vítěz samozřejmě získá zakázku v hodnotě bezmála 8.000.000 €.

Bližší informace o soutěži naleznete na stánkách www.concursociccm.com.
0 komentářů
přidat komentář