Letní Olověný Dušan 2012

Zdroj
Spolek posluchačů architektury
Vložil
Jan Kratochvíl
08.10.2012 20:25
Spolek posluchačů architektury uspořádal druhé kolo letního Olověného Dušana - kultovní soutěže o nejlepší projekty a ateliéry na FA ČVUT. Dvě nezávislé poroty vybíraly výherce v kategoriích architektura i design, a to jednotlivce i ateliéry.

Na slavnostním vyhlášení před budovou Fakulty architektury ČVUT byly uděleny olověné sošky za nejlepší architektonické návrhy Editě Lehnerové, Michalu Leňovi, Matúši Scerankovi a Tereze Šváchové, dále ateliéru Petra Hájka a Jaroslava Hulína, ateliéru Ondřeje Císlera a ateliéru Kuzemenský - Synek v kategorii architektura. Historicky prvního Olověného Dušana v kategorii design získala Helena Sládková, designové ateliéry porota soškou neocenila.

Letošní ročník byl zajímavý nejenom svými výsledky a množství nominací a cen, ale také tím, že veřejnost mohla sledovat celý průběh výběru nominací - mohla tak zhlédnout a pochopit práci porotců: Martin Rajniš, Sylva Matějková, Pavel Nasadil, Petr Janda a Josef Kocián.
Ketegorii designu posuzovali: Jan Čapek, Mariana Holá a Jerry Koza.

Děkujeme všem, kteří s námi spolupracují, podporují nás a sledují Olověného Dušana a těšíme se na příští, již dvacátý ročník zimního Olověného Dušana.

Tomáš Novák, náčelník SPA
0 komentářů
přidat komentář

Související články