Finalisté Ceny Rudolfa Eitelbergera 2013 za zdařilou realizaci v oblasti architektury, urbanismu a péče o památky v Olomouci a Olomouckém kraji

Zdroj
o. s. Za krásnou Olomouc
Vložil
Tisková zpráva
24.09.2013 19:50
Za krásnou Olomouc, o.s. se letos opět chystá udělit Cenu Rudolfa Eitelbergera. Cílem ocenění je upozornit na ty zásahy do organismu nejen historické Olomouce, které pozitivně a zdařile ovlivnily jeho měnící se podobu v období od roku 2011 až do července 2013. Naplňujeme tím jeden z cílů sdružení, jímž je propagace a informování veřejnosti o stavebních a urbanistických změnách v Olomouci a poprvé i v celém Olomouckém kraji s vlivem na architektonické, památkové a urbanistické hodnoty dotčených lokalit. Název ceny nese jméno významné osobnosti, olomouckého rodáka Rudolfa Eitelbergera von Edelberg (17. 4. 1817 – 18. 4. 1885), jedné z iniciačních postav moderních dějin umění a mj. zakladatele Uměleckoprůmyslového muzea ve Vídni (dnes Österreichisches Museum für angewandte Kunst).
Podněty členů sdružení i širší veřejnosti vyhodnotila sedmičlenná komise složená z členů sdružení i externích odborníků (František Chupík, Jana Křenková, Antonín Novák, Jakub Potůček, Dagmar Vernerová, Jakub Železný a předseda komise Rostislav Švácha) a nyní zveřejňujeme deset finalistů Ceny R. Eitelbergera. Vítězný projekt pak bude slavnostně vyhlášen v sobotu 5. října 2013 v 15.00 hodin v rámci festivalu Den architektury. Letošní bohatý program Dne architektury se ponese v duchu průmyslového dědictví a také Cenu R. Eitelbergera 2013 obdrží vítěz v prostředí povýtce industriálním, v bývalé silážní budově Hanáckých mlýnů, dnes již celosvětově proslavené nástavbou „Vily na sile“.
0 komentářů
přidat komentář

Související články