Menšík Skrušný Architects + Builders, je tradiční architektonicko-stavitelská kancelář navazující na generaci brněnských stavitelů první republiky. Po vzoru tohoto dnes netradičního principu kancelář není pouze architektem a projektantem, ale také samotným investorem, stavitelem a prodejcem vybudovaných nemovitostí. Tímto principem lze udržet vysokou kvalitu a detail od prvotní skicy, přes projekt s prováděcími detaily až po prodej nemovitosti. Toto seskupení zahrnuje nejen architekty, ale také projektanty, grafické designéry, marketingové odborníky a realitní makléře.

Roku 2017 ho založili dva spolužáci z brněnské fakulty architektury, architekti David Menšík a Petr Skrušný, společně s otcem jednoho z nich, brněnským architektem a stavitelem Petrem Skrušným St.

Kancelář byla založena již za studií dvou společníků a díky tomu byl kolektiv od samého počátku v kontaktu s talentovanými studenty nejen z oblasti architektury, ale také odborníky z řad stavitelství, dopravního inženýrství i grafického designu. Na druhé straně měla kancelář díky nejstaršímu společníkovi vybudovanou síť ověřených dodavatelů a specialistů, díky čemuž mohl vzniknout stabilní systém tvorby v tomto duchu. Tento přístup zůstal kanceláři vlastní a vyústil tak ve spolupráci i se solidními externími developery. I přesto se však kancelář stále zabývá všemi měřítky tvorby od drobného designu až po komplexní urbanismus.

Cílem kanceláře je budovat současnou architekturu vycházející z tradice a vyrůstající z místa. Stojíme za adekvátností, nadčasovostí, trvanlivostí, kvalitou, materialitou a důstojností návrhů. Upřednostňujeme architekturu jako součinnost mnoha profesí před individuálním přístupem a doprovázíme naše návrhy, tak dlouho jak jen konkrétní zadání dovolí. Chceme se zabývat architekturou každého měřítka a věnovat se jak návrhům malých interiérů sociálního bydlení, tak velkorysým urbanistickým návrhům městského prostředí.

Realizace a projekty