V Ostravě v pátek začne rekonstrukce Domu kultury Poklad

Publisher
ČTK
20.06.2019 10:25
Czech Republic

Ostrava

Ostrava - V ostravské městské části Poruba začne v pátek rekonstrukce Domu kultury Poklad. Modernizace potrvá 83 týdnů a má přijít na 355 milionů korun. Kulturní dům by se měl otevřít v roce 2021, řekla ČTK náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO). Rekonstrukce objektu začíná už po třetí.


Přestavba kulturního domu trvá už několik let a je od počátku problematická. Opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce, které chtěl někdejší zhotovitel přestavby.

Rekonstruovaný dům byl v roce 2014 zakonzervován a město hledalo nového dodavatele. Zakázku tehdy vyhrálo sdružení firem Stamont - Pozemní Stavitelství a Vítkovice Revmont Engineering, které nabídlo cenu zhruba 180 milionů korun, projekt přitom počítal s náklady kolem 240 milionů. Předloni se ale přestavba opět zastavila, protože vedení města nebylo spokojeno s kvalitou některých prací, vadilo mu i zpoždění stavby či spory kolem cen víceprací. Město tak zakázku muselo vyhlásit znovu a z osmi nabídek vybralo sdružení firem Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební, které začne budovy opravovat od pátku.

"V září loňského roku jsme vyhlašovali veřejnou zakázku, která se uzavřela minulý týden podpisem smlouvy. V pátek předáme staveniště," uvedla Bajgarová. Podle ní chce město veřejnost průběžně informovat o tom, jak stavba postupuje a jsou naplňovány sjednané podmínky. "Myslím si, že je to pod drobnohledem a je potřeba průběžně sledovat ten vývoj tak, abychom se nedostali do podobných situací jako v minulosti," uvedla Bajgarová.

Rekonstrukce počítá s opravou celého objektu včetně okolí. Opraveny budou přístupové komunikace a vysazena bude náhradní zeleň. Po modernizaci bude k dispozici divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 lidí, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salonky. Chybět nebude ani restaurace s terasou a klubovým prostorem nebo minikino zhruba pro 60 lidí.
0 comments
add comment

Related articles