2 comments
a zmizí další
Raval
| 15.06.21 10:51
Tak jo. Radnice neví, co s kulturním domem, Soutěž vypisuje na podobu prostranství. A přitom má v podmínkách, že na místě kulturního domu má vyrůst dům s byty. Přečetli si to po sobě aspoň jednou? Jinak je to tradiční postup - dům necháme zchátrat a pak řekneme, že nevíme, co s ním a že možná bude lepší ho zbourat. Zajímavé je, že se to nejvíc děje se stavbami sedmdesátých let. Připadá mi to, jako bychom v našich dějinách chtěli tvrdit, že po roce 1969 následoval rok 1980. Dům samozřejmě vnikl v jiných podmínkách a prostranství kolem něj nikdy nebylo dokončeno. Ve chvíli, kdy za ním přibyl mastodont zvaný Tesco, bylo jasné, že mu už nikdy nebude dobře. I když tam kdysi bylo příjemné a hezky vybavené kino a docela dobrá hospoda, kromě jiného. Mimochodem - kam zmizela, nebo co bude s výtvarnými díly, která v domě a na domě byla?
Tragicka Praha 10
Dkdkd
| 15.06.21 06:52
Tohle je marný, s tím se nic nestane. Stavební úřad Prahy 10 sídlí v budově, ze které je chce statik už delší dobu vystěhovat a nejsou už asi třetím rokem vydat sami sobě stavební povolení na rekonstrukci. Na blbou ohlášku s jedním otvorem v nosné stěně bytu čekají klienti už 12 měsíců a stále dostávají odpověď, že “řízení ještě nebylo zahájeno” s odůvodněním, že na Praze 10 se řízení nezahajuje doručením žádosti, jak si naivně myslí Správní řád, ale až na to budou mít na Praze 10 čas. Což nemaj, protože už druhým rokem nejsou ani schopni sehnat si šéfa stavebního úřadu, natož referenty. Rozklad stavebního úřadu v ukázkové podobě.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.