Milovice opraví za 13 milionů hřbitov, v plánu je obřadní síň

Publisher
ČTK
28.03.2020 08:35
Czech Republic

Milovice

Milovice - Milovice na Nymbursku začnou na jaře s rekonstrukcí hřbitova. Náklady dosáhnou zhruba 13 milionů korun, hotovo by mělo být do konce roku, řekl ČTK starosta Lukáš Pilc (ODS). V budoucnu by město chtělo postavit i obřadní síň.


Podle starosty je současný hřbitov starý a zanedbaný, čeká ho kompletní proměna, která z něj udělá důstojné místo posledního odpočinku.

Opraveny budou chodníčky i parkovací stání, obnovena bude zeleň. Nová budou hřbitovní vrata a hřbitovní zeď. Hřbitov se nebude rozšiřovat, na místě původní zdi pouze bude nová.

"V jednom místě jsou hroby nešťastně situované maximálně ke zdi. Hrozí riziko, že kdybychom bourali zeď, tak bychom se dostali až do hrobu. To nechceme," řekl Pilc. Kolem jedné ze čtyř stran hřbitova tak vyroste nová zeď, na kterou se původní zeď přikotví, aby nehrozilo její zřícení. Do budoucna by mělo na hřbitově být i kolumbárium pro uložení uren, nebude ale součástí plánované rekonstrukce.

Město by chtělo postavit i obřadní síň, vyjít by měla na zhruba 20 milionů korun. "Když někdo umře, tak se s ním blízcí dojdou rozloučit tady, v Milovicích," řekl Pilc. Dosud se využívají obřadní místnosti například v Nymburce nebo v sousední Lysé nad Labem.
0 comments
add comment