Budovu City Empiria na Pankráci koupil miliardář Skala

Publisher
ČTK
25.06.2020 16:30
Czech Republic

Prague

Pankrác


Praha – Realitní fond pojišťovací skupiny Generali prodal tuzemskou třetí nejvyšší budovu City Empiria v Praze na Pankráci podnikateli Václavu Skalovi. Letos je to už druhý obchod mezi zmíněnými stranami. Na jaře Generali koupila od Skalovy společnosti PSN obchodní dům Kotva v centru Prahy.


"Do budoucna bychom rádi budovu plnohodnotně rozvíjeli," uvedl ke koupi City Empiria mluvčí PSN Marek Janouch. Obchod je podle něj signálem, že PSN je připravena vstupovat do dalších akvizičních jednání. O prodeji pankrácké výškové budovy se podle serveru jednalo již před dvěma lety, původně byla horkým kandidátem na koupi rakouská skupina S+B Gruppe.

Budova City Empiria byla postavená v 70. letech jako sídlo podniku zahraničního obchodu Motokov. V objektu aktuálně sídlí například stavitel bytů Central Group. Stavba má 27 podlaží a měří 104 metrů. Vyšší je v Česku jen sousední City Tower se 109 metry a brněnský AZ Tower, který je vysoký 111 metrů. V budoucnu by ho mohlo převýšit obchodně administrativní centrum s hotelem v centru Ostravy, které je plánováno s výškou 238 metrů.

Generali je jedním z největších světových poskytovatelů pojištění a správy aktiv. Skupina Generali, která byla založena v roce 1831, působí v 50 zemích světa a její celkový příjem pojistného v roce 2019 činil 69,7 miliardy eur (1,9 bilionu korun).

PSN na realitní trh vstoupila v roce 1991 pod názvem Pražská správa nemovitostí. V hlavním městě spravuje například Tančící dům, Dům módy na Václavském náměstí, vršovický areál továrny Koh-i-noor nebo metronom na Letné. Firmě patří také další kancelářské a bytové objekty, působí rovněž v Pardubicích nebo Hradci Králové.
0 comments
add comment

Related articles