Publisher
ČTK
29.10.2020 17:05

back to article
3 comments
R.I.P. chrám sv. archanděla Michaela
Vích
| 29.10.20 06:09
Pro mne to byl vždy svátek, když jsem se tam octl, ty střapaté cibulky, a vše tak vyladěné s radostí z krásy. Letos jsme s rodinou navštívili asi 10 kostelíků na Východním Slovensku. Každý jiný a všechny krásné. Je neuvěřitelné, jak jsou vedle neohrabaných nových pravoslavných kostelíků ty staré dřevěné elegantní a harmonické. Určitě je třeba chrám sv. archanděla Michaela obnovit, krom jiného to může pomoci oprášit řemeslnou zručnost a smysl pro materiál, proporce a autentickou kreativitu.
ano, jako vždy
T. Svoboda
| 29.10.20 07:24
Jako vždy bezdomovci. Hlavně na ně nezapomeňte až přijdou za ně žebrat v rámci tří králových sbírek.
Svoboda?
MartiN
| 30.10.20 12:16
Pane Svobodo, neumím si představit, jak těžký, až nesnesitelný musí být život s takovým rozporem mezi příjmením a světonázorem. Mimochodem letošní Tříkrálová sbírka ve smíchovské farnosti sloužila na pomoc osobám, dětem a rodinám v tíživé životní situaci, což vnímám spíš jako prevenci bezdomovectví, nikoliv podporu.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.