Publisher
ČTK
20.05.2020 20:05
Czech Republic

Prague


back to article
3 comments
supermarket místo kina
raval
| 21.05.20 09:19
Jak typické pro dnešní dobu - stavba kulturního účelu a původně velmi dobrých architektonických kvalit (proč nikdo nikde nezmiňuje jméno autora?), původně i s dobrou výtvarnou výzdobou, jež už bohužel zmizela beze stopy, bude nahrazena stavbou pro obchod, kde už se nemluví o architektuře, ale výhradně o designu, jímž má typizovaná stavba zapadnout do prostředí. Dokonalá výpověď o stavu dnešní doby.
škoda
Tereza
| 21.05.20 10:47
Bolí a je škoda, když mizí svět mého dětství. V těchto stavbách aspoň někdo ještě používal kámen, dřevo. Nebylo všechno takové měkké a vypolstrované jako v multikinech, zalité kokčou a zasypané popcornem.
napřed musí být výsledek a peníze
Pavel Novotný
| 21.05.20 08:24
Do stavby kulturního účelu nikdo roky nechodil.
K čemu by byla dosloužilá ruina? Dobře že to bourají.
Někdo a také nějaké firmy musí vydělávat a platit daně.
To třeba i proto, aby bylo z čeho platit tolik potřebného jednoho ředitele národní galerie, který si dával si sám sobě dával milionové odměny.
Kolik takový běžný jeden obchodní dům musí prodat zboží, než se panu národnímu galeristovi složí na jeho odměny?
Kolik musí prodat zboží a pak zaplatit daní z příjmu, aby se zaplatila koupě dalšího muzea v Petrkově?

Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.