V Nymburce postaví soukromá společnost dům pro seniory

Publisher
ČTK
30.04.2011 17:35
Czech Republic

Nymburk

Nymburk - Nový bytový dům pro seniory vyroste do tří let mezi ulicemi V Kolonii a Zámečnická v Nymburce. Jeho součástí bude také parkování v suterénu a nebytové prostory, řekl dnes novinářům starosta Miloš Petera (ČSSD). Dům postaví soukromá společnost.

    Podle starosty je záměrem společnosti Senior Rezidence Beta vybudovat speciální zařízení. "Radnice plně podporuje vznik dalších takových míst," uvedl Petera. Firma chce na pozemcích v Kolonii postavit dům, které poskytne také speciální péči lidem postiženým Alzheimerovou chorobou. Plánovaná výstavba je koncipována tak, aby se mohli senioři integrovat do veřejného života.
    V přízemí domu bude prostor pro lékařské a zdravotnické služby. Ty budou moci využívat nejen senioři, ale i ostatní obyvatelé města. V domě budou ještě komerční prodejní plochy, služební byty pro ošetřovatelský a zdravotnický personál a také startovací byty. V okolí domu vznikne relaxační prostor pro venkovní posezení. V suterénu budovy bude podzemní parkoviště.
    Pozemky v centru města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží o rozloze více než 6500 metrů čtverečních město prodalo už loni. S firmou Senior Rezidence Beta pak město uzavřelo smlouvu o smlouvě budoucí, kde se společnost zavázala k tomu, že bytový dům vyroste nejpozději do tří let od podpisu smlouvy. Hotový by tedy měl být na jaře 2014, smlouva bude na radnici uzavřena ve středu 4. května.
0 comments
add comment