Společnost Kobla chce v Hradci Králové postavit až 120 bytů

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
17.12.2006 21:00
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Společnost Kobla z Peček na Kolínsku, která je známá jako výrobce plastových oken, plánuje v Hradci Králové postavit až 120 bytů. Vyrůst by měly ve čtvrti Svobodné Dvory v lokalitě zvané Meteor. Stavbu by firma chtěla zahájit v příštím roce. Hradecká radnice chce projekt podpořit výstavbou infrastruktury. ČTK to řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Kobla je dalším investorem, který se rozhodl v Hradci Králové stavět byty. Desítky bytů již v Hradci Králové staví například společnosti IPB Real, Eube a Fato. Záměr výstavby hotelu a bytového domu nedávno oznámila společnost Unimex Group. Radnice přitom věří, že Hradec Králové se díky nové části dálnice D11, jež se otevře do konce roku, stane pro investory ještě atraktivnějším.
Kobla v Hradci Králové počítá se stavbou 21 samostatných rodinných domků, 20 řadových domků a pěti bytových domů. Hradecká rada města již doporučila zastupitelstvu ke schválení výdaj 16,6 milionu korun na výstavbu infrastruktury v dané lokalitě. Obdobně město v minulosti podpořilo výstavbu bytů soukromými investory například v lokalitách Terronic a Podzámčí.
Kobla loni zvýšila obrat o 48 procent na 311 milionů korun a vykázala zisk devět milionů korun. Letos firma mající přes 110 zaměstnanců očekává tržby přes 400 milionů korun.
0 comments
add comment