Rájec-Jestřebí na Blanensku plánuje stavbu přírodního amfiteátru

Publisher
ČTK
07.02.2018 18:00
Rájec-Jestřebí - Rájec-Jestřebí na Blanensku plánuje vybudování přírodního amfiteátru až pro 800 lidí, v zámeckém parku by měl nahradit letní kino. Investice vyjde na několik milionů korun, řekla dnes ČTK starostka města Romana Synakieviczová (SNK).


Areál letního kina je ve velmi špatném stavu, kino se v něm neprovozuje už léta. "Chceme ho úplně zbourat a místo něj postavit přírodní amfiteátr, který bude sloužit jen v létě a na zimu se složí," uvedla starostka. Inspiraci našla ve Vlčnově na Uherskohradišťsku, kde se každoročně koná Jízda králů. "Počítáme s tím, že hlediště by bylo asi pro 600 až 800 lidí, další lidé by ale mohli sedět na dekách ve stráni," uvedla starostka.

Investice by měla vyjít na několik milionů korun, jen přes milion bude podle starostky stát demolice letního kina. Areál kina je sice města, park jako takový ale náleží k zámku, jde o národní kulturní památku. Město je proto podle starostky v kontaktu i s památkáři, kteří se zatím k plánu staví kladně, uvedla Synakieviczová.

Město bude v březnu schvalovat rozpočet na tento rok, v návrhu je zhotovení studie na stavbu a projektové dokumentace. Pokud návrh projde zastupitelstvem a projekt nic nezbrzdí, se stavbou by se mohlo začít už příští rok.

Rájec-Jestřebí leží severně od Blanska na řece Svitavě, má necelých 4000 obyvatel. Loni město hospodařilo s výdaji téměř 81 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles