Publisher
ČTK
16.06.2019 21:05
Czech Republic

Prague


back to article
5 comments
...
D.
| 17.06.19 10:24
Je to jen další ukázka rozvratu státní správy, kdy je možné dát stavební povolení bez ohledu na skutečnost, že majitel pozemku se stavbou nesouhlasí. Další věcí je absurdní fanatismus pár lidí, kteří bez jakékoliv shody jsou schopni postavit sloup na jednou z nejdůležitějších náměstí u nás. Odkaz na význam tohoto sloupu pro vývoj sochařství je absurdní, protože se nebude jednat o památku, ale novodobou kopii. Historická hodnota sloupu bude nulová. Takto se může kdokoliv začít vrtat v historickém uspořádání měst a začít všude možně stavět něco, co tam kdysi bylo.
Obnova náměstí
Vích
| 17.06.19 11:05
Byl jsem se na jednotlivé prvky sloupu podívat na lodi zakotvené v přístavišti u hotelu Four Seasons a musím říci, že před takto precizní kamenickou prací v původní technice je třeba smeknout. Kopie architektury sloupu je téměř 100%, neboť prvky a profily se dochovaly stejně jako rozměry a fotodokumentace. Problém je s anděly, kteří jednak nejsou a druhak budí kontroverze. Na sochařskou výzdobu a i na její symbolické vyznění je třeba udělat soutěž, která by z obnovy sloupu udělala skutečný akt ekumenického smíření. Vnímám to současně jako začátek obnovy náměstí včetně kašny a radnice sloužící jako pražské fórum, které umožní zhojení bolavé české duše trýzněné osudem
... My nejsme ani tak "trýznění osudem",...
šakal
| 17.06.19 01:30
... jako se tu trýzníme sami mezi sebou. I v tomhle pádu (7:- /)
Ach jo
Josef Brofský
| 18.06.19 10:30
Je šílený, že když se nějaký jouda rozhodne postavit si na Staromáku pomníček, a jediné co tomu zabrání je hádka s příslušníky Městské policie. A kdyby tam náhodou zrovna nebyli, tak se obávám, že v ČR neexistuje síla, která by jeho dílko dokázala odstranit.

Novela stavebního zákona, přesněji celého legislativního procesu schvalování staveb je nezbytná. Založení centrálního stavebního úřadu, omezení vlivu samospráv městských částí + všemožných aktivistických nátlakových sdružení, a ze závazných stanovisek památkářů, OŽP apod, udělat nezávazná vyjádření. Definovat státní stavby s celospolečenským významem (armáda apod) a těm umožnit řízení s omezením vlivu samospráv a všech nátlakových účelových skupin. A prosím co nejrychleji.
Veřejné stavby
Vích
| 19.06.19 12:07
s omezeným vlivem veřejnosti, tomu říkám demokracie!
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.