Praha upraví plán stavby sídla záchranářů na Střižkově

Publisher
ČTK
14.07.2020 08:30
Praha - Pražský magistrát nechá přepracovat zadání tendru na projekt stavby nového sídla záchranné služby, které by mělo vzniknout v areálu Polikliniky Prosek na Střížkově. Jak ČTK řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě), původní zadání počítalo pouze se stavbou sídla, ale nyní je v plánu pozemky ve spolupráci s Prahou 9 využít i pro další stavby se sociálním nebo zdravotním účelem. Magistrát k tomu nechá zpracovat ověřovací studii, schválili dnes radní.


"My bychom chtěli, aby to území bylo využito i pro jiné účely, než je výstavba sídla záchranné služby," řekl Johnová. Dodala, že na původním plánu se nic nemění, pouze se má rozšířit využití pozemků i na jiné účely. Radní dále uvedla, že v horizontu týdnů magistrát s Prahou 9 představí plán, co by mělo v areálu konkrétně vzniknout.

Záchranná služba nyní sídlí spolu s městskou policií v objektu v Korunní, její vedení si dlouhodobě stěžuje na nedostatečnost prostor. V novém sídle by měla být administrativa, dispečink či vzdělávací a výcvikové středisko. V minulosti město zvažovalo také umístit sídlo v Troji, proti se však postavila tamní radnice a magistrát od plánu nakonec ustoupil.

Minulé vedení magistrátu zvažovalo i pozemky na Střížkově, nakonec však zvolilo plán umístit sídlo do rozestavěné budovy na Palmovce, kde měla původně být radnice Prahy 8. V té době to vypadalo, že se vyřeší dlouhodobý spor ohledně objektu mezi Prahou 8, magistrátem a firmou Metrostav. Městská část měla budovu dostavět a získat na to 600 milionů od magistrátu. Nakonec se radnice neshodla s Metrostavem a dostavba je stále zablokovaná, takže se nynější vedení města vrátilo k variantě novostavby na Střížkově.

Pražská záchranná služba disponuje více než dvaceti výjezdovými základnami a postupně buduje další. Roční rozpočet organizace je zhruba půl miliardy korun. Loni záchranáři řešili 128.238 případů, což je o 759 méně než předloni. Dispečeři záchranné služby přijali loni 209.000 volání na tísňové linky.
0 comments
add comment

Related articles